کسی که حجاب را رعایت نمی‌کند، مستکبر است

کسی که حجاب را رعایت نمی‌کند، مستکبر است


یکی از محورهای سخنان امروز امامان جمعه در سراسر کشور درباره روز سیزدهم آبان و نامگذاری این روز به نام مبارزه با استکبار بود و آنان بر استکبار ستیزی و استقلال طلبی ملت ایران تاکید کردند.

امام جمعه شیراز: کسی که حجاب را رعایت نمی‌کند، مستکبر است

به گزارش خبرنگار ایسنا،  آیت الله لطف الله دژکام، امام جمعه شیراز در خطبه های نماز جمعه 11 آبان شیراز با ارائه تعریفی از استکبار و خصوصیت کسانی که توان مبارزه با استکبار را دارند، تاکید کرد تا زمانیکه مستکبری وجود دارد که برای خدا، دین خدا و شعائر دینی قیافه می‌گیرد، مبارزه با استکبار هم تداوم خواهد داشت.

وی با اشاره به درپیش بودن روز سیزدهم آبان و نامگذاری این روز به نام مبارزه با استکبار، گفت: اصل اسکتبار یعنی قیافه گرفتن در مقابل خداوند؛ هر کس که در مقابل خداوند قیافه بگیرد مستکبر است، کسی که نماز نمی‌خواند، واجبات را به جا نمی‌آورد، حجاب را رعایت نمی‌کند، مستکبر محسوب می‌شود، بنابر این در جامعه خودمان مستکبر زیاد داریم؛ حال باید به این سئوال پاسخ دهیم که کسی حق دارد در مقابل خداوند قیافه بگیرد؟

نماینده ولی فقیه در فارس همچنین با طرح این سئوال که چه کسی می‌تواند با استکبار مبارزه کند؟ گفت: همه مرد این میدان نیستند، آنکه می خواهد با استکبار مبارزه کند، خودش نباید مستکبر باشد، ولو استکبار او درصد کوچکتری از مستکبری باشد، کسی که تکبر کرده و استکبار می‌ورزد، نمی‌تواند مرگ بر استکبار بگوید.

کسی که مال مردم را خورده، مستکبر و نفوذی استکبار است

امام جمعه شیراز با بیان اینکه امروز در کشور مواجهه با مشکلی هستیم و یک عده به خوردن مال مردم مظلوم عادت کرده‌اند، گفت: حالا که می‌خواهیم با آمریکا بجنگیم، این عده می گویند نمی‌توانیم، کسی که مال مردم را خورده، مستکبر و نفوذی استکبار است و نمی‌تواند بجنگد و او بازیچه شیطان است.

او تصریح کرد: قبل آنکه فریاد مبارزه با استکبار که در راس آن آمریکا است را سر بدهیم باید ابتدا نگاهی به خودمان بکنیم، اگر حق کسی یا پول کسی را خورده یا آبروی کسی را پایمال کرده و در چهارچوب اسلام و قرآن حرکت نکرده‌ایم، شعاردادن ما علیه استکبار توخالی و بی‌نتیجه است. 

امام جمعه زاهدان: انقلاب اسلامی قصه‌های ناگفته بسیاری دارد

آیت الله عباسعلی سلیمانی، امام جمعه زاهدان نیز در خطبه های نماز جمعه زاهدان گفته، ماهیت و رویکرد اساسی در وقوع رخدادهای مهم یوم الله 13 آبان بر استکبار ستیزی و استقلال طلبی ملت بزرگ ایران استوار است و ادامه داده تسخیر لانه جاسوسی آمریکا از جمله درس‌های عاشورایی و قرآنی بوده که باید به عنوان یک درس همواره استمرار یابد.

وی بیان کرده، آمریکا کودتاهای بسیاری به مثل کودتای 28 مرداد برعلیه این مردم برنامه‌ریزی کرد و بسیاری از بزرگان انقلاب را هم به شهادت رساندند اما نتوانستند ذره‌ای از عزم این ملت را از انقلاب و رهبری کم کنند.

امام جمعه زاهدان اضافه کرده، انقلاب اسلامی ما قصه‌های ناگفته بسیاری دارد که گاهی از درک کردن هم به دور است؛ یکی از این رخداد های مهم انقلاب سیزده آبان ماه است و روز تسخیر لانه جاسوسی آمریکاست، امام را تبعید کردند تا بتوانند جلوی درخشش و آرمان های امام را بگیرند، اما بر خلاف میلشان نتوانستند مردم را از امام و امام را از مردم جدا کنند و روسیاهی برای آمریکا و شاه جنایتکار ماند.

ادامه دارد…

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس