محبت به اهل بیت(ع) رابطه مستقیم با ایمان دارد

محبت به اهل بیت(ع) رابطه مستقیم با ایمان داردیک استاد حوزه، محبت به اهل بیت(ع) را دارای رابطه مستقیم با ایمان ذکر کرد و گفت: هر کسی که با ایمان‌تر است بیشتر به محبت اهل بیت(ع) می رسد.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین فتاح شب گذشته ۱۲ آبان ماه در پنجمین شب از مراسم عزاداری دهه آخر صفر در موسسه علوم وحیانی اسرا گفت: یکی از مسایلی که خداوند متعال نسبت به مومنان و پیامبر و اهل بیت(ع) می پسند، محبتی است که مومنین باید نسبت به این بزرگان داشته باشند. اولین امر نسبت محبت اهل بیت(ع) از سوی خداوند متعال صادر شده است؛ خداوند متعال در قرآن کریم بیان می‌کند که مزد و اجر پیامبر نزد مردم محبتی است که باید نسبت به ایشان و فرزندان و اهل بیت(ع)ایشان داشته باشند. امام سجاد(ع) بیان کردند که خداوند 6 عنصر به انسان به شکل ویژه داده است که یکی از آنها محبت در قلب‌های مومنین است. محبت اهل بیت(ع) رابطه مستقیمی با ایمان دارد؛ این محبت در دل تمام مومنین است که روز به روز هم افزایش می یابد، این عشق روز به روز شعله‌ورتر می‌شود. محبت اهل بیت(ع) مولود ایمان است، این محبت در دل تمام مومنین است، این محبت هیچ وقت خاموش نمی شود بلکه روز به روز بیشتر هم می شود.

استاد حوزه یادآورشد: دشمنان اهل بیت(ع) طی این سالها هر روز به دنبال یک توطئه علیه ایشان بودند ولی در آخر سر اهل بیت (ع) و یاد آنها روز به روز در دنیا بیشتر و افزون‌تر می‌شود و دشمنان آنها نیز فراموش می‌شوند. روزگاری معاویه باعث شد که ۴۰ سال در ۷۰ هزار منبر لعن حضرت علی(ع) را بگویند ولی آنچه امروز در دنیا طنین اندازتر از همیشه است یاد علی(ع) و اولاد ایشان به خصوص امام حسین(ع) است که ده ها میلیون نفر را از سراسر جهان در چند روز مشخص و یک جا جمع می کند که در تاریخ بی سابقه است.

فتاح اظهارکرد: روزی شخصی به معاویه گفت که تو که در اوج قدرت هستی سعی کن از کینه ات نسبت به بنی هاشم کم کنی، در آن هنگام صدای اذان به گوش رسید و معاویه هم با عصبانیت گفت که من می خواهم که نام پیامبر(ص) را از اذان ویادها حذف کنم و قطعا هیچ رحمی به خاندان او نخواهم کرد، بسیاری از خلفا و پادشاهان نیز چنین خواستند ولی امروز آنچه مانده و جهانی شده است، نام مبارک پیامبر(ص) است.

وی اظهار کرد: روزی ابن طلحه به امام سجاد(ع) گفت که شما پیروز جنگ شدید یا یزید، ایشان فرمودند صبر کن تا موقع اذان شود و متوجه می‌شوی که پیروز این جنگ چه کسی بود.

وی بیان کرد: محبت اهل بیت(ع) ارتباط مستقیمی با ایمان دارد و هر کسی که با ایمان تر است بیشتر به محبت اهل بیت(ع) می رسد، به همین خاطر است که امام حسین(ع) فرمودند که محبت و رضایت خدا در گروی رضایت ما است و هرکسی به ما دشمنی کند قطعا دشمن خدا است، این مساله را پیامبر(ص) هم ذکر کردند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس