تشریح اقدامات برای تکریم، آمد و شد، اسکان و امنیت زائران دهه آخر صفر مشهد

تشریح اقدامات برای تکریم، آمد و شد، اسکان و امنیت زائران دهه آخر صفر مشهدسرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی، آخرین اقدامات صورت گرفته برای ورود کاروان‌های زائران پیاده به مشهد را تشریح کرد.

سید جواد حسینی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آخرین اقدامات صورت گرفته برای ورود زائرین پیاده به مشهد اظهار کرد: سال گذشته چهار میلیون و هفتصدهزار زائر سواره و پیاده در قالب بیش از 270 ایستگاه بین‌راهی و 500 ایستگاه در داخل شهر در قالب 2300 کاروان در آخر صفر به مشهد آمدند.

وی ادامه داد: پیش‌بینی ما امسال هم این است که درصدی رشد داشته باشیم و به همین دلیل بیش از 280 ایستگاه را به صورت مردمی در بین‌راه و 512 ایستگاه هم در داخل شهر تدارک دیده‌ایم و 165 ایستگاه را هم اداره کل اوقاف و امور خیریه درنظر گرفته است. 

سرپرست معاونت هماهنگی  و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: بحث اسکان، پذیرایی، حمل‌ونقل، امنیت و بهداشت و درمان این زائران مطرح است که در بخش بهداشت و درمانی حدود 130 پایگاه جاده‌ای و سیار 115، 113 پایگاه امداد و نجات هلال‌احمر و شش بالگرد آماده خدمات‌رسانی هستند.

حسینی خاطرنشان کرد: برای اسکان در شرایط اضطرار هم 35 هزار خانه جاده‌ای و همچنین 85 ایستگاه بین‌راهی و حسینیه‌ای آماده هستند؛ ضمن این‌که در مشهد هم کمپ‌های زائر و هتل‌ها و مهمان‌سراها را داریم. 420 مدرسه آماده‌اند که پذیرایی زائرین را به عهده بگیرند. سال گذشته هم 47 هزار نفر از  مردم کمک کردند که امسال هم در سامانه‌ای به نام سامانه خدمت، 30 خدمت تعریف شده که مردم داوطلبانه بتوانند ارائه خدمت کنند؛ از جمله خدمات، خدمات اسکان است که امسال هم مردم در این حوزه ان‌شاءالله ورود خواهند کرد.

وی افزود: در مباحث آمدوشد زائران 90 رام قطار به صورت رفت و برگشت، 220 پرواز هواپیمایی و 5000 اتوبوس ناوگان حمل و نقل تدارک دیدیم که در مجموع سعی شده با افزایش 50 درصدی ناوگان عمومی و 10  درصدی ریلی و هوایی، آمادگی خود را برای ورود زائرین افزایش داده‌ایم.

سرپرست معاونت هماهنگی  و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی عنوان کرد: در مباحث مربوط به امنیت و انتظامات هم، دستگاه‌های امنیتی و انتظامی ناجا و راهور تدارکات خوبی را دیدند که ان‌شاءالله بحث امنیت زائران هم به درستی محقق شود. شهرداری مسیرهای منتهی به مشهد مقدس را نظافت می‌کند و همچنین حمل و نقل زائرین را بر عهده خواهد گرفت و بنابراین تمام امکانات استان آماده است تا بتوانیم از مسافرین دهه آخر صفر پذیرایی خوب و مناسبی داشته باشیم.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس