بیش از ۱۲۰۰ خبر برای اربعین حسینی در ایسنا

بیش از ۱۲۰۰ خبر برای اربعین حسینی در ایسناحرکت بزرگ پیاده‌روی باشکوه اربعین حسینی در سال ۹۷، با بازگشت کاروان زائران به خانه‌هایشان به انجام رسید. در این میان اغلب رسانه‌های کشورمان تلاش کردند به‌رغم سکوت رسانه‌های غربی در برابر این حرکت حماسی، با اطلاع‌رسانی شایان، راوی صالح حضور میلیونی مسلمانان در این گردهمایی عظیم باشند.

در همین راستا خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) نیز با انتشار بیش از ۱۲۰۰ خبر در قالب‌های گوناگون اطلاع‌رسانی، گزارش میدانی، گزارش‌ تصویری، ویدئو، مصاحبه و پوشش‌های خبری، در انعکاس این رویداد بزرگ جهان اسلام با شعار «حب الحسین یجمعنا» سهیم شده است.

بررسی شرایط صدور ویزا برای زائران ایران، چگونگی پرداخت ارز به زائران ایرانی، بررسی وضعیت‌ ترافیکی جاده‌ها، وضعیت جابه‌جایی مسافران، بررسی شرایط بهداشت و تهیه‌ و توزیع غذا، وضعیت اسکان اضطراری مسافران، تامین امنیت زائران ایرانی، نحوه‌ی پیشگیری از بیماری‌های احتمالی، نحوه‌ی خدمات‌رسانی هلال احمر، اطلاع‌رسانی درباره‌ی تعداد زائران در پیاده‌روی لبیک اربعین، اعلام وضعیت هواشناسی عراق و استان‌های مرزی به طور متداوم و … از جمله موضوع‌هایی است که در بخش‌های مختلف ایسنا به آنها پرداخته شده است.

همچنین گزارش‌های میدانی و تصویری از شهرهای مرزی و نیز کشور عراق، پوشش خبری پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی، تبیین مفاهیم عاشورایی و نقش اربعین در ماندگاری نهضت عاشورا، وضعیت شعر، موسیقی و عکس عاشورایی، نقش صداوسیما در تبیین مفاهیم اربعین، نحوه‌ی انعکاس اخبار پیاده‌روی اربعین در رسانه‌های خارجی و گفت‌وگو با مراجع دینی و مسئولان مربوط به پیاده‌روی اربعین از دیگر موضوع‌هایی است که در قالب‌های گزارش و مصاحبه به آنها پرداخته شده است.

در حوزه سیاسی نیز پوشش خبری مراسم اربعین حسینی با حضور مقام معظم رهبری و همچنین حضور اسحاق جهانگیری ـ معاون اول رییس جمهوری اسلامی ایران ـ در عراق، به‌علاوه‌ی بررسی وضعیت امنیت زائران ایرانی در پیاده‌روی اربعین حسینی، در دستور کار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) قرار داشته است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس