امام جمعه کرج: رسانه‌ها مراسم اربعین را سانسور کردند

امام جمعه کرج: رسانه‌ها مراسم اربعین را سانسور کردند


امروز امامان جمعه در سراسر کشور نزدیک بودن به ایامی همچون رحلت پیامبر اکرم(ص)، شهادت امام رضا، روز فرهنگ عمومی، توجه به وقف و حماسه بزرگ اربعین را مورد اشاره قرار داده اما موضوعی که بسیار مورد تاکید قرار دادند درباره روز 13 آبان و رساندن پیام استکبار ستیزی و مبارزه با آمریکا در این روز است چرا که برخی امامان جمعه معتقدند تحریم های استکبار با چاشنی جنگ روانی همراه است و آنان می‌خواهند در آستانه 13 آبان عملیات روانی برای صفر رساندن صادرات نفت ایران راه بیندازند اما محکوم به شکستند و از آن طرف از دولتمردان خواسته اند به فکر جامعه کارگری و بازاریان باشند چرا که مشکلاتشان هنوز حل نشده است.

امام جمعه اردبیل هم دراین میان گفته عده‌ای سودجو در کشور که ارز را ذخیره کرده‌اند منتظر 13 آبان هستند تا آمریکا آخرین ترکش تحریم خود را شلیک کند اما بعد از 13 آبان حال و روز آنها دیدنی است چرا که ایران در موضع قدرت قرار گرفته و همه به بیهوده بودن تحریم‌ها اذعان خواهند کرد و از دولت و مجلس در این شرایط خواسته با اعمال مالیات برای کالاهای سرمایه‌ای به ویژه مسکن و خودرو از سودجویی عده‌ای در خرید چندین باره مسکن، زمین و خودرو جلوگیری کرده و جلوی التهاب بازار را بگیرند.

امام جمعه کرج: عده‌ای در داخل حرف از سازش با آمریکا می‌گویند

آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی همدانی، نماینده ولی فقیه در استان البرز در خطبه‌های نماز جمعه 11 آبان کرج  گفته نظام اسلامی با اهداف بلند انقلابی که دارد در صورت تثبیت شدن و تقویت پایه‌های خود قدرتی فرامنطقه‌ای و بین‌المللی خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری مراسم اربعین گفته این گردهمایی بزرگ پیام خوبی برای سران مستکبر از جمله آمریکا داشت اما رسانه‌ها آن را سانسور کردند.

حسینی همدانی به اتفاقاتی که اخیراً در کشور نیجریه رخ داد نیز اشاره و خاطرنشان کرد: نیجریه شش میلیون و 500 هزار شیعه دارد، عده‌ای از این شیعیان اخیراً مورد تهاجم قرار گرفته و به شهادت رسیدند؛ لازم بود در چنین شرایطی این حرکت با صدور بیانه‌ای از سوی مسلمانان محکوم شود.

وی  در خصوص مراسم 13 آبان نیز اعلام کرد: این روز با ماهیت استکبارستیزی خود پیام مبارزه با آمریکا را به دنبال دارد، این استکبارستیزی به ویژه در این برهه که آمریکا به دنبال راهی برای کم کردن صادرات نفت ایران است اهمیت زیادی دارد اما در نهایت دشمن راهی جز عقب نشینی ندارد، این در حالی است که عده‌ای مدام در داخل حرف از سازش با آمریکا می‌گویند؛ ذات آمریکا ضد اسلام است و ما باید ایستادگی کنیم  و لحظه‌ای از مقابله با آمریکا دست بر نداریم.  

امام جمعه شیراز: کسی که حجاب را رعایت نمی‌کند، مستکبر است

به گزارش خبرنگار ایسنا،  آیت الله لطف الله دژکام، امام جمعه شیراز در خطبه های نماز جمعه 11 آبان شیراز با ارائه تعریفی از استکبار و خصوصیت کسانی که توان مبارزه با استکبار را دارند، تاکید کرد تا زمانیکه مستکبری وجود دارد که برای خدا، دین خدا و شعائر دینی قیافه می‌گیرد، مبارزه با استکبار هم تداوم خواهد داشت.

وی با اشاره به درپیش بودن روز سیزدهم آبان و نامگذاری این روز به نام مبارزه با استکبار، گفت: اصل اسکتبار یعنی قیافه گرفتن در مقابل خداوند؛ هر کس که در مقابل خداوند قیافه بگیرد مستکبر است، کسی که نماز نمی‌خواند، واجبات را به جا نمی‌آورد، حجاب را رعایت نمی‌کند، مستکبر محسوب می‌شود، بنابر این در جامعه خودمان مستکبر زیاد داریم؛ حال باید به این سئوال پاسخ دهیم که کسی حق دارد در مقابل خداوند قیافه بگیرد؟

نماینده ولی فقیه در فارس همچنین با طرح این سئوال که چه کسی می‌تواند با استکبار مبارزه کند؟ گفت: همه مرد این میدان نیستند، آنکه می خواهد با استکبار مبارزه کند، خودش نباید مستکبر باشد، ولو استکبار او درصد کوچکتری از مستکبری باشد، کسی که تکبر کرده و استکبار می‌ورزد، نمی‌تواند مرگ بر استکبار بگوید.

کسی که مال مردم را خورده، مستکبر و نفوذی استکبار است

امام جمعه شیراز با بیان اینکه امروز در کشور مواجهه با مشکلی هستیم و یک عده به خوردن مال مردم مظلوم عادت کرده‌اند، گفت: حالا که می‌خواهیم با آمریکا بجنگیم، این عده می گویند نمی‌توانیم، کسی که مال مردم را خورده، مستکبر و نفوذی استکبار است و نمی‌تواند بجنگد و او بازیچه شیطان است.

او تصریح کرد: قبل آنکه فریاد مبارزه با استکبار که در راس آن آمریکا است را سر بدهیم باید ابتدا نگاهی به خودمان بکنیم، اگر حق کسی یا پول کسی را خورده یا آبروی کسی را پایمال کرده و در چهارچوب اسلام و قرآن حرکت نکرده‌ایم، شعاردادن ما علیه استکبار توخالی و بی‌نتیجه است. 

امام جمعه زاهدان: انقلاب اسلامی قصه‌های ناگفته بسیاری دارد

آیت الله عباسعلی سلیمانی، امام جمعه زاهدان نیز در خطبه های نماز جمعه زاهدان گفته، ماهیت و رویکرد اساسی در وقوع رخدادهای مهم یوم الله 13 آبان بر استکبار ستیزی و استقلال طلبی ملت بزرگ ایران استوار است و ادامه داده تسخیر لانه جاسوسی آمریکا از جمله درس‌های عاشورایی و قرآنی بوده که باید به عنوان یک درس همواره استمرار یابد.

وی بیان کرده، آمریکا کودتاهای بسیاری به مثل کودتای 28 مرداد برعلیه این مردم برنامه‌ریزی کرد و بسیاری از بزرگان انقلاب را هم به شهادت رساندند اما نتوانستند ذره‌ای از عزم این ملت را از انقلاب و رهبری کم کنند.

امام جمعه زاهدان اضافه کرده، انقلاب اسلامی ما قصه‌های ناگفته بسیاری دارد که گاهی از درک کردن هم به دور است؛ یکی از این رخداد های مهم انقلاب سیزده آبان ماه است و روز تسخیر لانه جاسوسی آمریکاست، امام را تبعید کردند تا بتوانند جلوی درخشش و آرمان های امام را بگیرند، اما بر خلاف میلشان نتوانستند مردم را از امام و امام را از مردم جدا کنند و روسیاهی برای آمریکا و شاه جنایتکار ماند.

امام جمعه تبریز: مشکلات بازاریان، جامعه کارگری و مباحث مالیات بر ارزش افزوده هنوز حل نشده است

حجت الاسلام سید محمدعلی آل هاشم، امام جمعه تبریز  در در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با بیان این‌که تحریم‌های استکبار با چاشنی جنگ روانی همراه است، ادامه داده، به دنبال عدم نتیجه گیری عملی و عینی آمریکایی ها از تحریم های گذشته، در آستانه ۱۳ آبان عملیات روانی در خصوص به صفر رساندن صادرات نفت ایران را اجرا می‌کنند، اما براساس اعترافات مقامات آمریکایی این توطئه هم محکوم به شکست است.

وی با بیان این‌که دولت آمریکا اعمال مجدد بخش مهم تحریم‌ها را قبل از ۱۳ آبان انجام داده است، اظهار کرد:  ۱۳ آبان جهت به هراس انداختن جامعه ایرانی و  به راه انداختن عملیات جنگ روانی و رسانه‌ای است که شاید تحریم‌های جزیی انجام شود ولی تحریم‌های سنگین از خیلی وقت پیش اعمال شده است. این‌که دولت آمریکا اخیرا اعلام کرده که نمی‌تواند صادرات نفتی ایران را به صفر برساند و ایران نیز می‌تواند به هفت کشور صادرات نفتی خود را انجام دهد، نشانگر عقب نشینی آمریکا است.

او ابرازامیدواری کرده، وزاری جدید اقتصادی به فکر مردم و بازار باشند؛ چراکه مشکلات بازاریان، جامعه کارگری و مباحث مالیات بر ارزش افزوده هنوز حل نشده است.

حجت‌الاسلام آل هاشم همچنین از دست اندرکاران خواست تا نسبت به سالم سازی صنایع استان با قرار دادن فیلترهای مناسب و استفاده از تکنولوژی نو تلاش کرده تا جلوی آلودگی‌های ناشی از صنایع گرفته شود.

امام جمعه ارومیه: تسلیم در برابر آمریکا نتیجه‌ای جز ذلت برای ملت ایران نخواهد داشت

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام سید مهدی قریشی، امام جمعه ارومیه در آیین نماز جمعه این هفته ارومیه تصریح کرده، مبارزه با استکبار جهانی اساس دین اسلام و نظام جمهوری اسلامی ایران است و پرچم مبارزه نیز بر دوش امام حسین (ع) است.

حجت الاسلام قریشی با اشاره به۱۳ آبان و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام(ره) اضافه کرده، دانشحویان پیرو خط امام بااین کار آمریکا را ذلیل کردند و وظیفه کنونی ملت ایران این است که باحضور در راهپیمایی ذلت آمریکا را بیش از گذشته به جهان نشان دهند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی بااشاره به اینکه آمریکا هر چه در توان داشته در طول این۴۰ سال علیه ملت ایران انجام داده است عنوان کرده، تسلیم در برابر آمریکا نتیجه ای جز ذلت برای ملت ایران نخواهد داشت.

امام جمعه اردبیل: سودجویان ارز منتظر 13 آبان هستند

حجت‌الاسلام سیدحسن عاملی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل نیز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اردبیل گفته آمریکا در تحریم ایران به نقطه شکست و انزوا رسیده و به عینه مشاهده می‌کنیم که برخی از کشورها نظیر کره جنوبی، هندوستان، ترکیه، عراق و حتی چین اعلام کردند که تحریم علیه ایران را اعمال نخواهند کرد. دولت ما نیز با وارد کردن نفت به بازار بورس درصدد ناکام کردن دشمن در تحریم فروش نفت ایران است.

عاملی عنوان کرده، عده‌ای سودجو در کشور که ارز را ذخیره کرده‌اند منتظر 13 آبان هستند تا آمریکا آخرین ترکش تحریم خود را شلیک کند اما بعد از 13 آبان حال و روز آنها دیدنی است چرا که جمهوری اسلامی ایران در موضع قدرت قرار گرفته و همه به بیهوده بودن تحریم‌ها اذعان خواهند کرد و از دولت و مجلس در این شرایط انتظار می‌رود با اعمال مالیات برای کالاهای سرمایه‌ای به ویژه مسکن و خودرو از سودجویی عده‌ای در خرید چندین باره مسکن، زمین و خودرو جلوگیری کرده و جلوی التهاب بازار را بگیرند.

نماینده مردم اردبیل در مجلس خبرگان رهبری اضافه کرده البته چنین طرحی در سال 93 در مجلس مطرح شد اما به خاطر فشار عده‌ای از دستور کار مجلس خارج شد که امیدواریم این بار مجلس با تصویب قانونی صریح جلوی انباشت سرمایه‌های عده‌ای را گرفته و در جامعه فرصت برابری را برای بهره‌مندی اقشار مختلف مردم از مسکن و خودرو فراهم کند.

ادامه دارد…

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس