کسی نمی‌تواند پیوند موجود بین دو ملت ایران و عراق را تضعیف کند

کسی نمی‌تواند پیوند موجود بین دو ملت ایران و عراق را تضعیف کندسفیر ایران در عراق، گفت: عشق به امام حسین(ع) باعث ایجاد پیوند عمیق معنوی ،ایمانی و فرهنگی بین دو ملت ایران و عراق شده است.

 به گزارش ایسنا ،ایرج مسجدی ، با بیان این‌که «با نزدیک شدن به روز اربعین شاهد افزایش زائران اربعین حسینی در عراق هستیم»، اظهار کرد: در مرزهای مهران، شلمچه و چزابه نیز حضور گسترده زائران مشاهده می‌شود البته به دلیل کثرت جمعیت در مرز مهران ممکن است روند حرکت در این مرز با کندی به پیش برود ولی در مجموع مشکل خاصی وجود ندارد.

این دیپلمات ارشد ایرانی در عراق با بیان این‌که «همه امور در عراق برای استقبال از زائران اربعین حسینی آماده است» ، افزود: مردم عراق به صورت عاشقانه از زائران اربعین حسینی در موکب ها و منازل خود پذیرایی می کنند و جا دارد که از آن‌ها به خاطر این مهمان‌نوازی تشکر و قدردانی کرد.

وی در مصاحبه با رادیو اربعین  با بیان این‌که «امنیت کامل در مسیر تردد زائرین اربعین حسینی در عراق وجود دارد و خوشبختانه تاکنون با مشکل خاصی روبرو نشده‌ایم»، تصریح کرد : مهمان‌نوازی عراقی‌ها و محبت آن‌ها به زائران اربعین حسینی یک موضوع بی‌نظیر است.

مسجدی در پایان تأکید کرد: عشق به امام حسین(ع) باعث ایجاد پیوند عمیق معنوی ، ایمانی و فرهنگی بین دو ملت ایران و عراق شده و هیچ کس نمی‌تواند این پیوند را تضعیف کند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس