پیش‌بینی گرد و غبار در کربلا

پیش‌بینی گرد و غبار در کربلامدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی ضمن پیش‌بینی وضعیت آب و هوایی شهرهای مرزی ایران شامل قصر شیرین، مهران، شلمچه، اهواز، ایلام و کرمانشاه، شرایط جوی شهرهای زیارتی عراق ره هم اعلام کرد و گفت: آسمان کربلا فردا (۳ آبان ماه) نیمه ابری همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید با احتمال خیزش گرد و غبار خواهد بود.

احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا در مورد شرایط شهرهای مرزی ایران و عراق طی دو روز آینده گفت: آسمان قصر شیرین فردا (۳ آبان) نیمه ابری به‌تدریج ابری همراه با وزش باد شدید  در اواخر وقت همراه با رگبارو رعد و برق با بیشترین و کمترین دمای ۳۰ و ۲۰ درجه سانتیگراد خواهد بود. همچنین آسمان این شهر، پس فردا (۴ آبان)، ابری همراه با وزش باد شدید و بارش باران و رعد و برق با بیشینه و کمینه دمای ۲۵ و ۱۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. افزون بر این، آسمان کرمانشاه فردا (۵ آبان ماه) نیمه‌ابری، به‌تدریج ابری همراه با وزش باد شدید در اواخر وقت رگبار باران با بیشینه و کمینه دمای ۲۴ و ۱۲ درجه سانتیگراد و در روز جمعه (۶ آبان ماه) ابری همراه با وزش باد شدید، بارش باران و رعد و برق با بیشینه وکمینه دمای ۱۹ و ۱۱ درجه سانتیگراد خواهد بود.

وزش باد شدید در مهران و مریوان

وی با اشاره به آب و هوای مهران و مریوان طی دو روز آینده اظهار کرد: فردا (۳ آبان)، در مهران هوا نیمه ابری تا ابری، همراه با وزش باد شدید، در اوایل شب رگبار و رعد و برق با بیشینه و کمینه دمای ۳۲ و ۲۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود همچنین شرایط جوی مهران پس‌فردا (۴ آبان ماه) ابری همراه با وزش باد شدید، رگبار و رعد و برق با بیشینه و کمینه دمای ۲۷ و ۱۹ درجه سانتیگراد خواهد بود. افزون بر این، شرایط جوی مریوان فردا و پس‌فردا (۳ و ۴ آبان)، کمی تا قسمتی ابری، همراه با وزش باد شدید و رگبار و رعد و برق با بیشترین و کمترین دمای ۲۰ و ۷ درجه سانتیگراد و ۲۱ و ۵ درجه سانتیگراد اعلام می‌شود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی ادامه داد: آسمان شلمچه و چذابه فردا (۳ آبان ماه) صاف تا قسمتی ابری، به‌تدریج همراه با افزایش ابر در ارتفاعات وزش باد و در اوایل شب مه رقیق پیش‌بینی می‌شود. بیشترین و کمترین دمای شلمچه در این روز ۳۴ و ۲۳ درجه سانتیگراد خواهد بود، همچنین هوای شلمچه و چذابه پس‌فردا (۴ آبان) صاف تا کمی ابری، به تدریج همراه با افزایش ابر در بعضی ساعات وزش باد شدید و غبارآلود با احتمال بارش خفیف باران با بیشترین و کمترین دمای ۳۳ و ۲۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

به گفته وظیفه، آسمان اهواز فردا (۳ آبان)، صاف تا قسمتی ابری به‌تدریج همراه با افزایش ابر و در بعضی ساعات  وزش باد و در اوایل شب با مه رقیق همراه خواهد بود. بیشترین و کمترین دمای اهواز در این روز ۳۵ و ۲۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود همچنین شرایط جوی شهر اهواز در روز جمعه (۴ آبان ماه) صاف تا کمی ابری به‌تدریج همراه با افزایش ابر، در بعضی ساعات همراه با وزش باد شدید و غبار و با احتمال بارش خفیف باران با بیشینه وکمینه دمای ۳۳ و ۲۱ درجه سانتیگراد خواهد بود.  افزون بر این، فردا (۳ آبان ماه) آسمان ایلام نیمه ابری، به‌تدریج ابری، همراه با وزش باد شدید و در اواخر وقت رگبار و رعد و برق با بیشترین و کمترین دمای ۲۴ و ۱۲ درجه سانتیگراد و در روز جمعه (۴ آبان ماه) ابری با وزش باد شدید و رگبار و رعد و برق با بیشینه و کمینه دمای ۱۹ و ۱۰ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی در بخش دیگر گفت‌وگو شرایط جوی شهرهای نجف و کاظمین را پیش‌بینی و اظهار کرد: فردا (۳ آبان) در نجف آسمان صاف خواهد بود البته در این شهر شاهد افزایش تدریجی ابر و وزش باد خواهیم بود. بیشترین و کمترین دمای نجف در این روز  ۳۶ و ۲۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. همچنین در روز جمعه (۴ آبان) آسمان نجف ابری گاهی همراه با بارش باران و وزش باد با بیشترین و کمترین دمای ۳۳ و ۲۶ درجه سانتیگراد خواهد بود. همچنین شرایط جوی کاظمین در دو روز آینده به ترتیب نیمه ابری، در بعدازظهر ابری همراه با بارش باران با بیشینه و کمینه دمای  ۳۴ و ۲۲ و ۳۱ و ۲۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه در پایان در مورد وضعیت آب‌ و هوایی بصره و کربلا گفت: آسمان بصره فرد ( ۳ آبان ماه) صاف، به‌تدریج همراه با افزایش ابر با بیشینه و کمینه دمای ۳۷ و ۲۲ درجه سانتیگراد و در روز جمعه(۴ آبان ماه) ابری، گاهی همراه با رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید با احتمال خیزش گرد و خاک با بیشینه و کمینه دمای ۳۶ و ۲۶ درجه سانتیگراد خواهد بود. همچنین فردا هوای کربلا، نیمه ابری، گاهی همراه وزش باد، در بعدازظهر افزایش ابر، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید با احتمال خیزش گرد و غبار با بیشینه و کمینه دمای ۳۵ و ۲۴ درجه سانتیگراد و در روز جمعه (۴ آبان) ابری، گاهی همراه با بارش باران و وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۳۲ و ۲۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
 

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس