قطع فرآیند صدور روادید 48 ساعت مانده به اربعین

قطع فرآیند صدور روادید 48 ساعت مانده به اربعینمدیر دفتر حج و زیارت آذربایجان‌شرقی با اشاره به آخرین وضعیت ثبت‌نام‌کنندگان پیاده‌روی اربعین در سامانه سماح، گفت: تاکنون 37 هزار و 220 نفر از آذربایجان‌شرقی و 16 هزار و 318 نفر نیز از آذربایجان‌غربی در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند.

«امیر روحی ملکی» در گفت‌وگو با ایسنا، در این رابطه افزود: در آذربایجان‌شرقی از مجموع کل ثبت‌نام‌کنندگان، برای 29 هزار و 327 نفر و در آذربایجان‌غربی نیز برای 14 هزار و 968 نفر روادید سفر صادر شده است. 

وی با تأکید بر این‌که 20 موکب از آذربایجان‌شرقی در مرز مهران، سامرا و کربلا مستقر می‌شوند، افزود: از ترمینال تبریز نیز اتوبوس مستقر بوده که زائران می‌توانند برای عزیمت به مرز با هزینه شخصی از این اتوبوس‌ها استفاده کنند. 

مدیر دفتر حج و زیارت آذربایجان‌شرقی با تأکید بر این‌که مردم از طریق دفاتر مجاز اقدام به ثبت‌نام کنند، افزود: سه الی چهار مورد دفتر غیرمجاز نیز در استان فعالیت داشت که هماهنگی لازم اعمال شده و جلوی فعالیت این دفاتر گرفته شده است. 

روحی‌ملکی با بیان این‌که فرآیند صدور روادید 48 ساعت مانده به اربعین قطع خواهد شد، تصریح کرد: زائران برای ثبت‌نام در پیاده‌روی اربعین در روزهای اولیه اقدام کرده و فرآیند ثبت‌نام را به ایام آخر موکول نکنند. 

وی با تأکید بر این‌که از زائران تقاضا داریم از فاصله مبدا تا 20 کیلومتری مرز نیز خود را بیمه کرده تا بتوانند از خدمات آن استفاده کنند، افزود: زائران از طریق دفاتر مجاز اقدام به ثبت‌نام کرده و نکات بهداشتی را نیز رعایت کنند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس