ضرورت حذف موازی‌کاری در حوزه فعالیت‌های قرآنی

ضرورت حذف موازی‌کاری در حوزه فعالیت‌های قرآنی


رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: یکی از مشکلات و معضلات موجود در کشور موازی‌کاری است و متاسفانه این رویکرد و اقدامات مبتنی بر آن در فعالیت های مرتبط با ترویج فرهنگ قرآنی نیز وجود دارد.

رشد ۱۱ برابری مشارکت در مسابقات قرآن در ۸ سال

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام علی محمدی در مراسم افتتاحیه چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن کریم که به میزبانی استان مرکزی در سالن کوه نور هتل امیرکبیر اراک برگزار شد، اظهار کرد: براساس گزارش‌های موجود از سال ۸۸ حدود ۳۶ هزار نفر در مسابقات کشوری قرآنی شرکت کرده اند و در سال گذشته این تعداد بیش از ۱۱ برابر شده و معادل بیش از ۴۰۰ هزار نفر در این دوره از مسابقات شرکت داشته اند.

وی با بیان اینکه تمام این خیرات و برکات به برکت خون شهدا و وجود امام(ره) و پرچمداری رهبر معظم انقلاب در حوزه قرآن بوده است، گفت: در حال حاضر نیز بیش از ۱۱ هزار مربی در حوزه ترویج فرهنگ قرآنی فعالیت می کنند.

وی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات و معضلات موجود در کشور موازی‌کاری است و متاسفانه این رویکرد و اقدامات مبتنی بر آن در فعالیت های مرتبط با ترویج فرهنگ قرآنی نیز وجود دارد، گفت: فعالیت های انجام شده و در حال انجام در بخش قرآن قابل تقدیر است اما با یک هم‌اندیشی و هم‌افزایی می‌توان کارهای بزرگی را در این حوزه به انجام رساند که در این رابطه در قالب نامه‌ای که به محضر مقام معظم رهبری ارسال شد اعلام آمادگی کردیم که در تجمیع برنامه‌های قرآنی مشارکت داشته باشیم و در نهایت شرایطی ایجاد شود که با پرهیز از موازی کاری اقدامات موثری رقم زده شود.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور اظهار کرد: از آمادگی کامل به منظور فعالیت تجمیعی و هدفمند و پرهیز از کارهای موازی و تکراری برخورداریم تا در واقع تابلو و نشان خود را کنار گذاشته و تنها با عنوان و پرچم قرآن با تمام توان به فرهنگ قرآن خدمت کنیم، همچنین این آمادگی را داریم تا هرکس بخواهد قدمی در راستای خدمت به قرآن کریم بردارد ما هم در کنارش خدمتگذاری کنیم.

محمدی خاطرنشان کرد: مسابقات کشوری قرآن کریم متعلق به جمهوری اسلامی و قرآن است تا همه احساس مسئولیت و مشارکت در این رابطه داشته باشند، در نتیجه چند سالی است که عنوان “اوقاف” از عنوان مسابقات کشوری و بین‌المللی حذف شده و یک آرم که برگرفته از مسابقات قرآنی است برای این منظور در نظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: آمادگی داریم تا هرکس برای قرآن کریم خدمت کند ما هم در کنار او خدمتگذاری کنیم. همه باید به منظور ترویج و احیای فرهنگ قرآن در کشور احساس مسئولیت داشته باشیم و تمام دستگاه‌ها در این حوزه مشارکت داشته باشند.

خیر مقدم استاندار مرکزی، سخنرانی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی، پخش تیزر معرفی مسابقات، اجرای تواشیح گروه «میعاد»، گفتگوی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه و رونمایی از مجموعه کتاب «مهاجران» که در بردارنده خلاصه‌ای از قصه زندگی قاریان پر کشیده در فاجعه منا است، از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

براساس جدول زمانی برگزاری فینال چهل ‌و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم، این رقابت‌ها از روز سه‌شنبه ۱۰ مهرماه در اراک و مجموعه بزرگ کوه نور آغاز خواهد شد که طی روزهای دهم و یازدهم مسابقات در رشته‌های معارفی، روز ۱۲ مهرماه رشته‌های هم‌سرایی، هم‌خوانی، اذان و دعاخوانی و روز سیزدهم رشته حفظ ۱۰ جزء، ۲۰ جزء و ترتیل برگزار می‌شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس