ضرورت ترویج وقف مشارکتی در حوزه قرآنی

ضرورت ترویج وقف مشارکتی در حوزه قرآنیکارشناس امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: شمار موقوفات قرآنی در استان زنجان کم است و نیازمند توسعه وقف‌های مشارکتی در این بخش هستیم.

«احمد نوروزی» در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به مشکل کمبود وقف‌های قرآنی در استان گفت: شمار موقوفات در بخش حوزه علمیه و امور قرآنی در استان زنجان بسیار کم است و کفاف هزینه‌های مورد نیاز این بخش‌ها را نمی‌دهد.

وی با اشاره به این‌که هزینه در امور قرآنی نیازمند وجود موقوفاتی با درآمد پایدار است، خاطرنشان کرد: امسال هفت مورد وقف در امور قرآنی داشتیم که بیشتر آن‌ها ملک بودند که برای انجام فعالیت‌های قرآنی در آنها وقف شده بودند.

کارشناس امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان خاطرنشان کرد: موقوفاتی که ساختمان آن‌ها برای تدریس یا انجام فعالیت‌های قرآنی وقف شدند عمدتاً درآمدزا نیستند و درآمد اندک آن‌ها نیز بیشتر صرف هزینه نگهداری ساختمان‌ها می‌شود و نیازمند موقوفه درآمدزا در این بخش هستیم.

وی با تأکید بر ضرورت توسعه وقف‌های مشارکتی در حوزه قرآنی افزود: افرادی که به تنهایی قدرت و توانایی کافی برای وقف یک مال را ندارند می‌توانند در قالب اجتماع چند نفری وقف یک مال را به عهده بگیرند و در این کار خیر شریک شوند.

نوروزی وقف را برتر را چشمه همیشه جاری برشمرد و افزود: وقف ماندگار است و از عواید موقوفات و درآمد آن سالانه افراد زیادی می‌توانند برخوردار شوند.

این مسئول به برگزاری دوره تربیت مربی حفظ قرآن کریم اشاره کرد و گفت: این دوره برای افراد بالای ۱۸ سال که دست‌کم ۵ جزء از قرآن کریم را حفظ هستند برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند برای شرکت در این دوره‌ها ثبت نام کنند.

کارشناس امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان خاطرنشان کرد: دو رشته جدید نیز به دوره‌های تربیت مربی اضافه شده که شامل تربیت مربی حفظ مجازی و نیز تربیت مربی روحانی قرآن است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس