زائران اربعین دمی را اینجا بیاسایند

زائران اربعین دمی را اینجا بیاسایندمدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان ایلام گفت: 24 تخته سیاه چادربا پخت غذاها و شیرینی‌های سنتی در مسیر عتبات، آماده پذیرایی، استراحت و اسکان زائران اربعین خواهد بود.

به گزارش ایسنا، «عبدالمالک شنبه‌زاده» در نشست ستاد اربعین میراث‌فرهنگی و گردشگری استان، اظهار کرد: این اداره‌کل جهت پذیرایی و اسکان زائران کربلا آمادگی کامل دارد و هر کدام از کمیته‌ها گزارش‌های خود را به دبیر ستاد اربعین اعلام کنند که این اداره‌کل بتواند به جد به دنبال خدمات‌دهی هرچه بهتر به زائرین اباعبدالله الحسین باشد.

وی گفت: این اداره‌کل با نصب کیوسک‌های اطلاع‌رسانی در ورودی ایلام و دیگر شهرستان‌ها با توزیع اقلام تبلیغاتی شامل کتابچه راهنمای گردشگری – بروشور راهنمای گردشگری و نقشه راهنمای گردشگری هم‌چنین اقلام فرهنگی آماده استقبال از زائران عتبات عالیات در ایام اربعین حسینی است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان ایلام با بیان این‌که مجموعه‌های مختلف در سطح شهرستان مهران به منظور اسکان زائران در مهمانسراها، کمپ‌های میراث‌فرهنگی ، صنایع‌دستی و گردشگری نیز آماده شده است، گفت: نمایشگاه صنایع‌دستی در ایلام و دیگر شهرستان‌ها در خصوص معرفی محصولات صنایع‌دستی استان  به زائران اربعین با همکاری بخش خصوصی جهت فروش و کسب درآمد صنعت‌گران برپا خواهد شد.

شنبه‌زاده تصریح کرد: جهت معرفی و آشنایی زائران با سوغات محلی استان ایلام در مسیرهای تردد زائران 24 سیاه‌چادر با پخت غذاها و شیرینی‌های سنتی جهت پذیرایی، استراحت و اسکان از زائران اربعین برپا خواهد شد.

وی از نظارت مشترک اداره‌کل میراث‌فرهنگی، بهداشت، اماکن، تعزیرات و .. از واحدهای اقامتی و رستوران‌های بین راهی برای رفاه حال زائران اربعین خبر داد و گفت: هر هفته یکبار جلسه‌ای در اداره‌کل در راستای خدمات به زائرین اربعین حسینی تشکیل و در خصوص بررسی ظرفیت مسیر اربعین حسینی که مهم‌ترین شاخصه استان است اقدامات لازم صورت گیرد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس