رایزنی برای باز شدن بازارچه‌ی چنگلوله در مرز مهران

رایزنی برای باز شدن بازارچه‌ی چنگلوله در مرز مهرانمقامات عراق در رأس هیئتی به ریاست «نبیل شمه» معاون عمران و پشتیبانی استانداری واسط عراق و مقامات استان ایلام به هیئتی به ریاست درویشی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری ایلام در پایانه مرزی مهران برگزار شد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، «ایوب درویشی» در این نشست اظهار کرد: زیرساخت‌ها از ماه‌ها پیش آماده شده و چهاربانده کردن مسیر «مهران – ایلام» در مراحل پایانی است.

وی با بیان این‌که در کنار راهپیمایی عظیم اربعین در حال آماده‌سازی بازارچه چنگوله به‌عنوان گذرگاه جایگزین برای بحث تجاری هستیم، خاطر نشان کرد: ۷ کیلومتر از جاده بازارچه چنگوله آماده شده و ظرف دو هفته آینده آسفالت می‌شود.

معاون استاندار ایلام با بیان این‌که محل بازارچه چنگوله نیز تسطیح شده و آب و برق آن نیز به زودی تأمین خواهد شد، از گمرک و مرزبانی دو کشور خواست محل عبور و خروخ کامیون‌ها را در بازارچه چنگوله جانمایی کنند.

وی در خصوص تسهیلات برای تردد زایران نیز گفت: طرف عراقی سرعت اینترنت را زیاد کنند، تعداد چشمه سرویس‌های بهداشتی افزوده شود و نیز گیت‌های عراق بیشتر از سال گذشته شود.

«نظام ملکشاهی» فرماندار مهران نیز با بیان این‌که این هفتمین نشست مقامات استان ایلام و استان واسط عراق در مهران است که ۶ نشست در ایلام و یک نشست نیز در واسط عراق برگزار شده است، هدف از این نشست را بررسی تفاهم‌نامه‌های گذشته این دو استان مرزی در زمینه‌های اقتصادی، استفاده از بازارچه چنگوله در ایام اربعین، انتقال درخت به عراق، پذیرش بیماران عراقی و تردد زائران اربعین عنوان کرد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس