دنیا منطق جمهوری اسلامی را پذیرفته است

دنیا منطق جمهوری اسلامی را پذیرفته استمدیر حوزه‌های علمیه خواهران گفت: ما توانستیم آمریکا را منزوی کنیم و کاری کنیم که دنیا به رئیس‌ جمهور آمریکا بخندد و حتی هم‌پیمانانش هم این کشور را تنها بگذارند چراکه منطق ما، منطق اسلامی و حاکم است، منطق جمهوری اسلامی را دنیا پذیرفته است و اعتقاد داریم که همه ما در قبال دنیا مسئولیت داریم و ظلم و زورگویی را تحمل نمی‌کنیم.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالکریم بهجت‌پور امروز نهم مهر در نشست فرهنگی تربیتی موسسه آموزش عالی معصومیه(س) با بیان اینکه طلاب، ‌سربازان امام زمان (عج) هستند اظهار کرد: همیشه در حوزه‌های علمیه اصرار داریم که طلاب، استادان و کادر اجرایی این احساس را داشته باشند که متفاوت با یک نظام آموزشی رسمی هستند و تلاش می‌کنیم تا این احساس را به یکدیگر منتقل کنیم.

وی افزود: ما برای انسان شدن، سرمایه‌گذاری می‌کنیم و برای ورود به یک شبکه که مهارت کافی تربیت مردم را داشته باشد و قادر باشد تا مردم را به سوی خدا بکشاند در حوزه‌های علمیه حضور داریم و اگر نتوانیم به این هدف نزدیک شویم، موفق نخواهیم بود.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران خاطرنشان کرد: حوزه‌های علمیه به طلابی نیاز دارد که به امام زمان(عج) خدمت کنند و ما معتقدیم حوزه‌های علمیه به طلبه‌ای‌ که تنها به دنبال مدرک است و به وظیفه خود عمل نمی‌کند نیاز ندارد.

وی ادامه داد: شما به عنوان طلاب،‌ وظیفه فهم دین به مردم را دارید، اگر در فضای شغل و کار قرار گرفتید، فراموش نکنید که شغل و کار مسئله اول نیست؛ ما در حوزه‌های علمیه حضور داریم تا اثرگذار باشیم و ممکن است گاهی اوقات تأثیرگذاری ما همراه با اشتغال رسمی باشد، بنابراین باید همواره خود را ارزیابی کنیم که میزان تأثیرگذاری ما در میان آشنایان و جامعه بیشتر شده است یا خیر و اگر اثرگذاری بیشتر شده است شکرگزار باشیم و در غیر این صورت باید نگران باشیم و چاره‌ای برای تأثیرگذاری بیشتر بیاندیشیم.

مفسر برجسته قرآن کریم اظهار کرد: حوزه‌های علمیه خواهران نسبت به حوزه‌های علمیه برادران که قریب به ۱۱ قرن فعالیت داشته است، جوان است و تنها ۲۲ سال است که به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرده، اما خوشبختانه جایگاه خود را پیدا کرده‌ است و در حال حاضر قریب به ۵۰۰ مدرسه علمیه خواهران در سراسر کشور وجود دارد.

وی اظهار کرد: استفاده از ظرفیت‌های بانوان در زمینه‌های مختلف از جمله تربیت دینی خانواده‌ها و جامعه از جمله برکات انقلاب اسلامی است و ما باید شکرگزار این نعمت بزرگ باشیم.

حجت‌الاسلام بهجت‌پور به بیان آیاتی از قرآن کریم در خصوص جایگاه زنان در جامعه پرداخت و اظهار کرد: در بسیاری از قرآن کریم، خداوند متعال زنان و مردان را در کنار یکدیگر قرار داده است و همین مسئله نشان‌دهنده جایگاه زنان در دین مبین اسلام است.

وی با بیان اینکه هدایت جامعه از وظایف اصلی طلاب حوزه‌های علمیه خواهران است افزود: در حال حاضر وقت آن رسیده است که نقش ویژه حوزه‌های علمیه خواهران در جامعه را پیدا کنیم و این نقش‌ها را در جامعه عملی کنیم لذا مجموعه حوزه‌های علمیه خواهران و طلاب باید به این سمت حرکت کنند.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران خاطرنشان کرد: امروز دشمن برای اینکه ایران اسلامی و این پایگاه مقاومت اسلامی را شکست دهد بر روی زنان و جوانان متمرکز شده است چراکه اگر زنان نگاه متعالی نداشته و آماده ایثار و فداکاری نباشند، انقلاب اسلامی رو به افول و خاموشی خواهد رفت.

وی ادامه داد: نقشی که امروز حوزه‌های علمیه خواهران دارد باید دیده و شناخته شود و خلأهای موجود را باید با همکاری یکدیگر برطرف کنیم تا اسلام و انقلاب آسیب نبیند؛ انقلاب اسلامی فرصت و ظرفیت بسیار عظیم و بزرگی است که حتی برخی انبیاء نیز نتوانستند به آن دست پیدا کنند لذا باید قدر این فرصت و نعمت بزرگ را بدانیم.

استاد برجسته حوزه‌های علمیه عنوان کرد: ما توانستیم آمریکا را منزوی کنیم و کاری کنیم که دنیا به رئیس‌جمهور آمریکا بخندد و حتی هم‌پیمانانش هم این کشور را تنها بگذارند چراکه منطق ما، منطق اسلامی و حاکم است، منطق جمهوری اسلامی را دنیا پذیرفته است و اعتقاد داریم که همه ما در قبال دنیا مسئولیت داریم و ظلم و زورگویی را تحمل نمی‌کنیم.

وی بیان کرد: دشمن از تحریم نظامی درس نگرفت چراکه در زمانی که کشور از نظر نظامی تحریم بود، توانست این تهدید را به فرصت تبدیل کند و انقلاب اسلامی از لحاظ نظامی بسیار قدرتمند شد و بدون تردید، تحریم‌های اقتصادی نیز به یک فرصت بزرگ تبدیل خواهد شد و دشمنان یک‌بار دیگر شکست خواهند خورد.

مفسر برجسته قرآن کریم گفت: بدون تردید در کشور ضعف‌هایی وجود دارد و کسی این ضعف‌ها را انکار نمی‌کند اما باید تلاش کنیم تا مشکلات را برطرف کنیم و در برابر فشارهای دشمنان مقاومت کنیم و بدون تردید مردم ایران ادامه دهنده راه شهدا هستند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس