دشمن‌شناسی و معرفت‌افزایی برای زائران اربعین، محور باشد

دشمن‌شناسی و معرفت‌افزایی برای زائران اربعین، محور باشدرئیس کمیته بانوان اربعین با تاکید بر این مطلب که درصدد هستیم در موکب‌های پیاده‌روی اربعین برنامه‌های فرهنگی و مشاوره‌ای را برای بانوان داشته باشیم، گفت: سوغات شرکت کنندگان در این مراسم کسب معرفت و بصیرت برای خود و خانواده‌هایشان باشد.

لاله افتخاری در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به برنامه‌های کمیته بانوان در ایام پیاده‌روی اربعین اظهار کرد:‌ ما از ماه‌های گذشته چند نشست علمی و تخصصی در رابطه با موضوع اربعین که بر اساس پیشنهاد هیات اندیشه‌ورزان این کمیته بوده است به میزبانی بنیاد ایران‌شناسی و همچنین معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار کرده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: در این  نشست‌ها علاوه بر اینکه از کارشناسان داخلی و خارجی استفاده کردیم، از مهمانان خارجی نیز بهره بردیم و اساتید و طلاب در این نشست‌ها حضور داشتند. قرار است ادامه این نشست‌ها فرهنگی در شهر کربلا برگزار شود. درصدد هستیم در موکب‌هایی که راه‌اندازی کرده‌ایم، برای بانوان و تمام شرکت‌ کنندگان در مراسم پیاده‌روی اربعین برنامه‌های فرهنگی و مشاوره‌ای را داشته باشیم.

رییس کمیته بانوان اربعین تاکید کرد: برنامه‌های محوری نیز در استان‌های مرزی برگزار کرده‌ایم و شعار محوری “ما رایت الا جمیلا” و همچنین شعار محوری امسال یعنی “الحسین یجمعنا” از محورهای برنامه‌های فرهنگی و آموزشی ما در موکب‌ها است. مردم با شور و نشاطی که دارند و در این مراسم حاضر می‌شوند، با بهره‌گیری از این برنامه‌های فرهنگی می‌توانند معرفت بیشتری را در این سفر کسب کنند.

افتخاری تاکید کرد: این یک پیاده‌روی ملی و بین‌المللی است و زائران در آن می‌توانند با دریافت مطالب علمی در رابطه با سبک زندگی، دشمن‌شناسی، ولایت‌مداری و… معرفت بیشتری را  از این سفر معنوی کسب کنند. اینگونه می‌توان سوغات زائران در این مراسم، را کسب معرفت و بصیرت برای خانواده‌ها قرار داد. شرکت کنندگان در این مراسم پرفیض می‌توانند با رعایت اخلاص، حق‌الناس و احکام شرعی اندوخته‌ای برای دنیا و آخرت خود تهیه کنند.

او در ادامه با اشاره به توصیه‌های برای زائران گفت : زائران شرکت کننده در این مراسم سعی کنند وارد موکب‌هایی که ممکن است مطالب انحرافی در آن‌ها وجود داشته باشند نشوند. برنامه‌های محوری امسال فرزندان شهدا هستند و فرزندان شهدا همواره می‌توانند کانون همبستگی باشند. هر یک از شرکت کنندگان به نیابت از شهیدی در این مراسم حاضر شوند و فراموش نکنند که اهداف آن‌ها چه بوده است و در این پیاده روی ادامه دادن راه شهدا را در خود تقویت کنند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس