خدمت رسانی شبانه روزی درمانی به زائران اربعین حسینی

خدمت رسانی شبانه روزی درمانی به زائران اربعین حسینیاکیپ درمانی بیمارستانهای قم و قرچک با استقرار درموکبی درمنطقه سلفچگان با تیم و کادر تخصصی همراه با تجهیزات پزشکی، به زائران اربعین حسینی که دررفت و آمد به کربلای معلی هستند، با انجام انواع معاینات پزشکی، درمانی، ارائه دارو و دیگر نیازمندی‌های بیماران به زائران، بصورت رایگان خدمات ارائه می‌کنند.

به گزارش ایسنا، این اکیپ‌های درمانی در جوار موکب‌های مردمی استقرار یافته و به زائران حسینی خدمت رسانی می‌کنند.

معاینات مشکلات تنفسی، فشار، کم خونی، کمر درد، زانو درد، سرماخوردگی و آنفولانزا و… ازجمله خدمات ارائه شده توسط این اکیپ درمانی است.

همچنین ارائه برخی داروهای شایع از قبیل آنتی بیوتیک‌ها، رفع عفونت‌ها و مشکلات پوستی و… از خدمات بخش درمانی موکب بیمارستان‌های خاتم قم و شهید ستاری قرچک به شمار می‌رود.

همچنین موکب فرهنگی این بیمارستان به زائران و راهیان پیاده روی اربعین حسینی در سه راه سلفچگان علاوه بر خدمات پزشکی، خدمات فرهنگی و پذیرایی نیز ارائه می‌دهند.

این موکب با هدف خدمت‌رسانی به زائران‌ اربعین سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) تا سه‌شنبه هشتم آبان برای خدمت رسانی ادامه دارد. همچنینن این اکیپ تا یکی دو روز پس از مراسم اربعین حسینی نیز خدمات درمانی به زائران حسینی ارائه خواهند داد.

در واحد سیار خدمات امدادی تعبیه شده چنانچه مشکلی برای فردی پیش آمد با مراجعه به این ایستگاه از خدمات پزشکی بهره‌مند شود.

دراین موکب همچنین به صورت شبانه روزی پذیرایی غذای میان وعده، چای، محل استراحت و نمازجماعت و سرویس بهداشتی و… برای زائران حسینی درنظر گرفته شده است.

بیمارستان درحال احداث نسیم خاتم قم درمنطقه پردیسان استان قم قرارگرفته و در آینده نزدیک به بهره‌برداری خواهد رسید.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس