خدمت‌گزاری به اربعین، خدمت به اسلام عاشورایی است

خدمت‌گزاری به اربعین، خدمت به اسلام عاشورایی استرییس سازمان تبلیغات اسلامی خدمت‌گزاری به اربعین حسینی(ع) را خدمت و تبلیغ اسلام عاشورایی دانست.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، حجت الاسلام قمی صبح امروز در مراسم اختتامیه گردهمایی مردمی فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در مسجد مقدس جمکران، گفت: خدمت‌گذاری واقعی به امام حسین(ع) و اربعین صرفا از سر حاجت نیست بلکه نوکری یک افتخار است.

وی افزود: خادم اربعین، عواطف و احساساتی برای سیدالشهدا(ع) دارد ولی همه کار او در این عرصه از سر احساس نیست؛ هویت ژرف‌ترین عنصر باطنی افراد است؛ هویت است که عنصر وجودی محبان را شکل می‌دهد.

رییس سازمان تبلیغت اسلامی بیان کرد: نیازمند یک خوانش درونی و هویتی نسبت به خادمین اربعین هستیم؛ دغدغه‌مند بودن و مهربان بودن و خیررسان بودن توصیف خادمان اربعین است ولی عمیق‌ترین خوانش نیست؛ اتفاقی در درون وجود خادمان رخ می‌دهد که در آنجا باید به دنبال این توصیف گشت.

وی گفت: عزت و حیات در سایه مبارزه است؛ قطعا این مسیر، مسیر مبارکی است و در آخر سر نیز پیروزی با جنود حق خواهد بود؛ تصمیم و اراده برای مقابله به کفر و شرک از مهمترین باورهای انقلابی ما است.

قمی تصریح کرد: در مصاف فرزندان حسین(ع) و یزید سهم و نقش ایفا می کنیم، در این میان بساط مبارزه در میان است، کارزار مبارزه یزید و حسین(ع) همیشه برپا است ما نیز باید در سپاه امام باشیم؛ خادم امام منتظر واقعی است.

وی افزود: خوانش دیگری که باید از خادمی اربعین داشت، “خوانش ماموریتی” است؛ خادمان و زائران و بانیان باید خود را مبلغ بدانند؛ ماموریت خادمان اربعین، تبلیغ اسلام عاشورایی است.

رییس سازمان تبلیغت اسلامی بیان کرد: خادمی، مدال افتخاری است که حضرت به خادمان خود می دهد؛ این مدال خدمت گذاری یک افتخار بزرگ است؛ انگیزه و قصد و نیت در این عرصه بسیار مهم است.

وی گفت: در سازمان تبلیغات تلاش داریم که این عرصه را مردمی کنیم؛ وظیفه ما خدمت‌گذاری و خادم بودن ما است و بر اساس وظایف نیز عمل خواهیم کرد؛ فعالیت‌های این سازمان تعریف شده است و در این عرصه در عرصه خدمت به آستان قدسی اهل بیت(ع) با افتخار حاضریم.

قمی تصریح کرد: از تولید و تامین محتوا و خدماتی که به ظرفیت افزایی این عرصه می انجامد استقبال می کنیم؛ حاضر هستیم که با کسانی که در این عرصه فعالیت می کنند به شکل صادقانه همکاری کنیم.

وی افزود: خادم اربعین و مبلغین اسلام عاشورایی دو روی یک سکه هستند؛ امام سجاد(ع) مروج اسلام عاشورایی است؛ همه ما وامدار امام سجاد(ع) و حضرت زینبی(س) هستیم که با آن همه سختی عزت این مکتب را به عالم نشان دادند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس