حمایت شورای شهر از اقدامات شهرداری در کربلا برای پوشش اربعین

حمایت شورای شهر از اقدامات شهرداری در کربلا برای پوشش اربعینرییس کمیته بودجه شورای شهر با حضور در کربلا از اقدامات شهرداری تهران در خدمت به زائران اربعین حسینی بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایسنا به کربلا، مجید فراهانی امروز با حضور در جمع خبرنگاران در حاشیه بازدید از مراسم صبحگاهی پاکبانان شهرداری تهران در کربلا، در مورد تمهیدات شهرداری تهران برای برپایی مراسم اربعین گفت: من سال قبل نیز که سال اولم در شورای شهر بود برای بازدید به کربلا آمدم و امسال نیز خداوند توفیق داد که در جمع پاکبانان حسینی باشم، و در سالهای بعد نیز اگر توفیقی بود خدمت دوستانمان در شهرداری می‌رسیم.

وی با بیان اینکه حدود ١٠٠٠ پاکبان در کربلا و ٥٠٠ نفر در نجف در حال خدمت رسانی به زائران تحت نظر شهرداری این دو شهر هستند،  گفت: این تنها گوشه‌ای از خدمات شهرداری تهران در مراسم اربعین است؛ چراکه اقداماتی نیز در مرزهای مهران، چذابه و شلمچه برای خدمت رسانی به زائران صورت گرفته است.

فراهانی با بیان اینکه امسال حدود دو میلیون نفر زائر ایرانی به مراسم اربعین آمدند، تصریح کرد: این خدمت رسانی به زائران بسیار مهم است؛ چراکه فرهنگ کارجمعی و تیمی در سیستم مدیریت شهری را نشان می دهد و امید است به روزی برسیم که زائران کربلا زباله های خود را در سطح شهر رها نکنند و در این خصوص فرهنگ سازی صورت گیرد.

وی افزود: اعضای شورای شهر تهران به حضور شهرداری تهران در شهرهای کربلا و نجف در راستای همکاری با شهرداری این دو شهر تاکید داشته و هرساله بابودجه گذاری و حمایت معنوی از این اقدام نیکو حمایت می‌کنند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس