حضور سفیران پرچم رضوی اعزامی به کربلا در قم

حضور سفیران پرچم رضوی اعزامی به کربلا در قمسفیران پرچم رضوی و رکاب زنان مسیر اربعین، امروز به قم رسیدند و به زیارت کریمه اهل بیت(س) مشرف شدند.

‌به گزارش ‌ایسنا، کاروان “جانبازان حرم تا حرم” که حامل پرچم حرم امام رضا(ع) بودند، روز چهارشنبه وارد استان قم شدند تا ضمن زیارت کریمه اهل بیت(س) جهت ادامه مسیر اربعین نفسی تازه کنند.

این کاروان ‌مشتمل بر 20 نفر از جانبازان دفاع مقدس و خانواده محترم آنان بود و بناست‌ با پرچم رضوی‌ از مرز مهران، مسیر پیاده روی اربعین را تا کربلا با دوچرخه رکاب بزنند.

عکاس این گروه در گفت و گو با خبرنگار ایسنا گفت: ما پس از ورود به عراق حرکت خود را در مسافتی به حدود 400کیلومتر با دوچرخه ادامه خواهیم داد تا ابعاد نشاط آور و سلامتی بخش این جریان عظیم اربعین را به دنیا نشان دهیم، اگرچه خود دوچرخه سواری می‌تواند واجد ابعاد ارزشی باشد.

وی در ادامه با اشاره به سابقه‌ی 11ساله این حرکت افزود: تا کنون 4 سال است که ما این حرکت را به شکل منسجم و گروهی دنبال می‌کنیم.

سید عبدالرحیم حبیبیان نژاد یکی از جانبازان حاضر در این کاروان بیان کرد: به دلیل وخامت مجروحیت و عدم توان حضور، امسال اولین بار حضور در حماسه اربعین را تجربه می‌کنم.

وی ادامه داد: رخداد اربعین در مسیر تحقق آن کلام تاریخی امام خمینی(ره) است که فرمودند«راه قدس از کربلا می‌گذرد» و ان‌شاءالله این جمعیت طی سال های آینده، این راهی را که شروع کرده است تا قدس پیش ببرد.

علی دوربینیان یکی دیگر از جانبازان باصفایی بود که یک پایش را اوایل جنگ تحمیلی هدیه کرده بود و علیرغم وضعیت حاد جسمانی، سال پنجم حضورش را در حماسه اربعین تجربه می‌کرد و دوچرخه اش را با یک پا می‌راند.

وی در خصوص علت حضورش در این راهپیمایی علیرغم سختی هایش گفت: این حماسه و انسجام شیعیان نشانه‌ی حکومت حضرت حجت(ع) است؛ اینکه کشوری که تا دیروز ذیل یوغ حزب بعث از ما خون ها گرفت، امروز این‌چنین از ما استقبال می‌کند، جز از برکت حکومت امام زمان(ع) نیست، شیعیان عراق‌ امروز مانند برادر و خانواده ما عزیز و قابل احترام هستند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس