حرم امام حسین (ع) تا ۴ سال دیگر ۱۴ برابر بزرگ‌تر می‌شود

حرم امام حسین (ع) تا ۴ سال دیگر ۱۴ برابر بزرگ‌تر می‌شودرییس ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: با پایان فاز نخست طرح توسعه حرم امام حسین (ع) تا سه چهار سال آینده، فضای این حرم ۱۴ برابر وسیع‌تر می‌شود.

به گزارش ایسنا، حسن پلارک با بیان این‌که فاز نخست طرح توسعه حرم مطهر امام حسین (ع) تا کنون ۳۲ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، افزود: برای توسعه حرم در کربلا به‌دلیل بالا بودن سطح آب زیر بستر شهر، با روش مهندسی پیشرفته‌ای به خشک کردن زمین حرم تا عمق حدود ۱۵ متر اقدام و سپس گودبرداری کردیم.

او با اشاره به بهره‌برداری پروژه تا سه تا چهار سال آینده، درباره ساخت گنبد جدید حرم مطهر سیدالشهدا (ع) در کرمان، یادآور شد: گنبد جدید هفت ونیم متر از گنبد فعلی مرتفع‌تر است که لازم بود پیش از عملیات انتقال و نصب، ستون‌های زیر گنبد که در اطراف ضریح مطهر قرار داشتند تقویت و لاغرسازی شود.

پلارک که در رادیو اربعین سخن می‌گفت، درباره نقش کمک‌های مردمی بازسازی و توسعه عتبات عالیات عراق، اظهار کرد: تمام هزینه‌ها از محل کمک‌های مردمی هموطنان تامین شده و کمک‌های دولتی تنها در زمینه ایجاد ساختارها بوده است، تا مشارکت عمومی افزایش یابد که این امر محقق شده است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس