جوانان روس با عبور از مرز آستارا عازم کربلا شدند

جوانان روس با عبور از مرز آستارا عازم کربلا شدندگروهی از جوانان مسلمان کشور روسیه، پس از عبور از مرز زمینی آستارا در غرب استان گیلان، برای شرکت در راهپیمایی بزرگ اربعین، رهسپار کربلای معلی شدند.

خانم والیا، عضو یک گروه پنج نفره از جوانان روس، در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: جوانان حاضر در این سفر معنوی، با آگاهی کامل به دین مبین اسلام و مذهب تشیع گرویده‌اند و مطالعاتی را در خصوص حادثه کربلا و قیام امام حسین (ع) دارند.

وی با بیان اینکه عشق به امام حسین (ع) مرزی نمی شناسد، ادامه داد: جوانان حاضر در این گروه از شهرهای مسکو، آستراخان، خارالیوا و مارشوک در کشور روسیه هستند.

والیا با اشاره به این‌که از ماه ها قبل برای این سفر مهم برنامه‌ریزی کرده است، افزود: من اولین فرد از شهر خارالیوا هستم که در این راهپیمایی بزرگ شرکت می کنم.

وی اضافه کرد: برای شرکت در راهپیمایی بزرگ اربعین، از طریق قطار به باکو در کشور جمهوری آذربایجان آمده اند و از آنجا با خودرو به مرز زمینی آستارا و سپس از مرز شلمچه عازم کربلا خواهند شد.

به گزارش ایسنا، زائران جوان روس در بدو ورود به کشور، در موکب امام حسین (ع) پایانه مرزی آستارا مورد استقبال پیرغلامان و ریش سفیدان مستقر در این موکب قرار گرفت.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس