ثبت 200 هیئت مذهبی در خراسان‌شمالی

ثبت 200 هیئت مذهبی در خراسان‌شمالیمدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان‌شمالی با اشاره به در پیش بودن ایام عزاداری اربعین حسینی گفت: هیئت‌های مذهبی نهادهایی برای جهت‌دهی به افکار عمومی هستند و بسیار اهمیت دارند.

حجت الاسلام «علی خادمی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان این‌که هیئت‌های مذهبی دچار آسیب‌هایی شده‌اند، افزود: علت برخی از این آسیب‌ها علاقه بسیار زیاد به ائمه(ع) و بزرگان دین است که در این زمینه عزاداری‌ها نباید صرفاً احساسی بلکه باید با بینش و بصیرت همراه باشد.

وی خاطرنشان کرد: آنچه در عزاداری‌ها به آن تکلیف شده‌ایم تنها سینه‌زنی، گریه و بر طبل کوبیدن نیست بلکه هدف شناخت ائمه(ع) و زندگی نامه و سیره آن‌هاست و باید سبک زندگی آن‌ها را بشناسیم و از آن بهره ببریم.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان‌شمالی با تأکید بر ضرورت فرهنگ‌سازی برای آسیب‌زدایی و خرافه‌زدایی از عزاداری‌ها ادامه داد: البته فرهنگسازی یک روزه امکان‌پذیر نیست اما قطعاً نتایج مطلوبس دارد.

خادمی هم‌چنین یادآور شد: افرادی که در همسایگی هیئت‌های مذهبی زندگی می‌کنند نباید آزرده شوند و مواردی مانند بهداشت صوتی باید رعایت شود.

وی با اشاره این‌که هیئت‌های دانش‌آموزی در مدارس فعال هستند، گفت: هیئت‌های مذهبی دانش‌آموزی سالم‌تر از دیگر هیئت‌ها در ایام سوگواری فعالیت می‌کنند.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان‌شمالی گفت: همه فعالیت‌های این هیئت‌ها به عهده  خود دانش‌آموزان  است و این مسأله می‌تواند بهترین فرهنگسازی باشد که در سنین پایین‌تر با نحوه صحیح عزاداری آشنا شوند.

خادمی تصریح کرد: خوشبختانه هنجارشکنی‌ها در هیئت‌های مذهبی هر سال کاهش می‌یابد.

وی یادآور شد: دشمنان قصد دارند دین را وارونه به مردم معرفی کنند که باید در این زمینه هوشیار باشیم و به روایان صادق رجوع کنیم.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس