ثبت‌نام 8820 زائر اربعین حسینی از خراسان‌شمالی تاکنون

ثبت‌نام 8820 زائر اربعین حسینی از خراسان‌شمالی تاکنونرئیس سازمان حج و زیارت خراسان‌شمالی گفت: تاکنون 8820 زائر اربعین حسینی در سامانه ثبت‌نام شده‌اند.

«محمدباقر قاصری» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، افزود: از کل زائران ثبت‌نام شده 8538 گذرنامه را به کنسولگری عراق ارسال کرده‌ایم که تاکنون برای 7803 نفر ویزا صادر شده است.

وی ادامه داد: در استان خراسان‌شمالی به نسبت سال گذشته رشد آمار ثبت‌نامی‌های کربلا را شاهد هستیم و این روند تا چند روز آینده نیز ادامه خواهد داشت.

این مقام مسئول با بیان این‌که وضعیت بهداشت و خدمات‌دهی موکب‌های استان به عهده کمیته پشتیبانی ستاد عتبات عالیات و وظیفه خدمات‌دهی در حمل و نقل تا مرز عراق نیز به عهده کمیته حمل و نقل است، افزود: تدابیر خوبی برای سال جاری اندیشیده شده است تا زائرین هموطن در رفاه کامل باشند.

«سعید سبحانی»، معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌شمالی نیز به ایسنا گفت: 200 دستگاه از ناوگان عمومی این استان به زائران اربعین حسینی خدمات‌دهی می‌کند.

وی با اشاره به این‌که جابجایی زائران کربلای حسینی از این استان از روز پنج‌شنبه هفته گذشته آغاز شده است، افزود: 100 دستگاه اتوبوس در این زمینه فعال شده‌اند که مسافران را به مقصد کربلا جابجا می‌کنند و یا این‌که خدمات را تا مرز مهران در غرب کشور ارائه می‌دهند.

وی با بیان این‌که 157 دستگاه اتوبوس در این استان فعال است، ادامه داد: 57 دستگاه باقی‌مانده برای ارائه خدمات به سایر مسافران به مابقی نقاط در کشور ارائه خدمت می‌کنند.

سبحانی خاطرنشان کرد: علاوه‌بر آن 100 دستگاه مینی‌بوس نیز آمادگی خود را برای جابجایی مسافران اربعین حسینی اعلام کرده‌اند.

این مقام مسئول تصریح کرد: سواری کرایه‌ها نیز می‌توانند در جابجایی مسافران فعال باشند اما از آنجائی‌که هزینه جابجایی آن‌ها بالاتر از مینی‌بوس و اتوبوس است تاکنون استقبالی از این ناوگان نشده است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس