تغییر رویکرد سازمان تبلیغات اسلامی خراسان‌شمالی در ساخت خانه عالم

تغییر رویکرد سازمان تبلیغات اسلامی خراسان‌شمالی در ساخت خانه عالممدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان‌شمالی از تغییر رویکر این سازمان در ساخت خانه عالم به خانه استیجاری گفت: 160 خانه عالم در استان وجود دارد.

حجت الاسلام «علی خادمی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، در خصوص ضرورت وجود خانه‌های عالم در روستاها اظهار کرد: شماری از این خانه‌های عالم به همت روستائیان ساخته شده است اما در برخی روستاها خانه عالم وجود ندارد.

وی افزود: با توجه به هزینه‌بر بودن ساخت خانه‌های عالم، رویکرد سازمان تبلیغات اسلامی تغییر کرده و به‌دنبال خانه‌های استیجاری هستیم تا این هزینه‌ها کاهش یابد.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان‌شمالی با بیان این‌که تا سال گذشته هزینه ساخت هر خانه عالم 85 میلیون تومان بوده است، خاطرنشان کرد: تاکنون برای ساخت خانه‌های عالم زمین خریداری نشده و همه زمین‌های خانه‌های عالم اهدایی است.

وی گفت: هم‌چنین با رویکرد جدیدی که داریم سوئیت‌های کوچکی در کنار مساجد روستاها برای عالم آماده می‌شود که در زمان نبود وی از آن به‌عنوان کتابخانه و یا دارالقرآن استفاده شود.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان‌شمالی در خصوص ضرورت وجود خانه‌های عالم خاطرنشان کرد: مبلغ طبیب برای روح انسان است و اخلاق و معرفت را باید از زبان عالم شنید.

خادمی ادامه داد: در معرض تهاجم فرهنگی هستیم و جمعیت ساکن در روستاها در استان خراسان‌شمالی زیاد است بنابراین برای انتقال آموزه‌های دینی و ترویج سبک زندگی اسلامی وجود عالم در میان مردم ضروری است.

وی گفت: مردم روستاها تمایل دارند عالم را در خانه‌های خودشان سکنی دهند اما این امر برای خانواده‌ها دشوار است از همین‌رو باید خانه‌های عالم وجود داشته باشد تا مردم دغدغه این را نداشته باشند که مبلغ آن‌ها در کجا ساکن می‌شود.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان‌شمالی یادآور شد: همیشه نگاه ما در فعالیت‌ها به مردم بوده است و در این امر نیز نگاهمان به سمت مردم است تا بستر مناسبی فراهم شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس