تردد سالانه بیش از 4 میلیون زائر از مرز مهران

تردد سالانه بیش از 4 میلیون زائر از مرز مهراناستاندار ایلام گفت: در سال حدود 4.5 میلیون زائر از مرز مهران تردد می‌کنند.

به گزارش ایسنا، «قاسم سلیمانی‌دشتکی» در نشست ستاد اربعین استان ایلام اظهار کرد: اگر چه طوفان سختی در مهران اتفاق افتاد و زائران و ما را به دردسر انداخت اما مردم پای کار آمدند و جانانه در مقابل طوفان ایستادند.

وی با قدردانی از مردم و مسئولان استان به‌علت مدیریت دلسوزانه‌ در آن شرایط جوی، گفت: در آن شب مردم یک حماسه خلق کردند و درب خانه‌های خود را مثل همیشه به روی زائران باز کردند به طوری‌که در شهر کوچک مهران حدود 12 هزار نفر و در مجموع بیش از 50 هزار نفر در آن شب سخت اسکان داده شد.

استاندار ایلام همچنین در دیدار با امیرآبادی و محمودی از اعضای هیئت رئیسه مجلس و ناظر بر ستاد اربعین، به بهبود زیرساخت‌های استان نسبت به گذشته اشاره و اظهار کرد: امروز مرز مهران مهم‌ترین مسیر تردد زائران به عتبات عالیات است به طوری که در سال حدود 4 و نیم میلیون زائر از مرز مهران تردد می‌کنند.

سلیمانی‌دشتکی از افزایش 16 درصدی تردد زائران از مرز مهران نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: زائران اربعین حسینی برای تردد از مرز مهران در 5 محور وارد استان می‌شوند.

وی، اقدامات انجام گرفته در حوزه زیرساخت‌های استان را ارزشمند دانست و گفت: از سال گذشته تاکنون بیش از 300 میلیارد تومان برای بهبود زیرساخت‌های اربعین در استان هزینه شده است.

سلیمانی‌دشتکی با تقدیر از همه مسئولان در امر زیرساخت‌های اربعین استان، معاون عمرانی استانداری ایلام را از پرتلاش‌ترین معاونین در کشور دانست و یادآور شد: با تلاش‌های یک سال گذشته در خصوص پارکینگ‌ها اقدامات خوبی صورت گرفته است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس