برپایی موکب استقبال از زائران خارجی اربعین‌ در پایانه مرزی بیله‌سوار

برپایی موکب استقبال از زائران خارجی اربعین‌ در پایانه مرزی بیله‌سوار‌مسئول کمیته حمل و نقل ستاد اربعین حسینی استان اردبیل از برپایی برپایی موکب استقبال از زائران خارجی اربعین حسینی در پایانه مرزی بیله سوار خبر داد.

‌به گزارش ایسنا‌، علی رحمتی در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب، افزود: برای ارائه خدمات سفر به زائران آذری و گرجستانی موکب استقبال از زائران خارجی اربعین حسینی در پایانه بیله سوار برپا می شود. 

  

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان از اعزام زائران آذری و گرجستانی اربعین حسینی از طریق پایانه مرزی بیله‌سوار در استان اردبیل به کربلا خبر داد و گفت: سال گذشته سه هزار و ۵۵۰ زائر آذری و گرجستانی از طریق این پایانه به مراسم اربعین حسینی اعزام شدند. 

  

عضو شورای اداری استان اردبیل بیشترین زائران خارجی پایانه مرزی بیله سوار را اتباع جمهوری آذربایجان برشمرد و تصریح کرد: از این تعداد سه هزار و ۱۵۰ نفر زائر آذری و ۴۰۰ زائر گرجستانی بوده است. 

  

دبیر کمیسیون مدیریت اجرائی ایمنی حمل و نقل استان اردبیل با بیان اینکه سال قبل برای جابه جایی این زائران ۷۱ دستگاه اتوبوس اختصاص یافته بود، ادامه داد: انتظار داریم امسال این رقم افزایش داشته باشد. 

  

رئیس کمیته ستاد خدمات سفر استان اردبیل با اشاره به برنامه ریزی برای جابجایی زائران اربعین حسینی و ملزومات موکب استان برای پذیرائی از زائران در عراق افزود: امسال نیز جهت ارائه خدمات شایسته به زائران حسینی نمایندگی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل در محل پایانه مرزی مهران واقع در استان ایلام مستقر خواهد شد. 

  

وی با اشاره به آمادگی این استان برای پذیرایی و اعزام زائران خارجی به مراسم اربعین حسینی گفت: طی سال گذشته حدود هفت هزار شهروند اردبیلی نیز در اربعین حسینی عازم کربلای معلی شدند که انتقال این زائران به منطقه مهران با ۱۵۹ دستگاه اتوبوس محقق شد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس