برخورد مسئولانه با بحران آب یک وظیفه ملی و شرعی است

برخورد مسئولانه با بحران آب یک وظیفه ملی و شرعی است‌رییس حوزه‌های علمیه کشور گفت: مردم، دولت و نهاد روحانیت، تکلیف ملی، اخلاقی و شرعی دارند که در زمینه مسائل مهم کشور از جمله بحران آب و عوارض ناشی از آن مسئولانه برخورد کنند.

‌به گزارش ‌ایسنا‌، آیت الله علیرضا اعرافی صبح امروز در دیدار با اعضای سازمان نقشه برداری کشور عنوان کرد: مدیران دولتی به جای تمرکز صرف بر مسائل سیاسی و کوتاه مدت، باید به مسائل میان مدت و بلند مدت نیز بپردازند.

رئیس جامعه المصطفی با انتقاد از عدم همسویی و انسجام میان نهادهای مختلف اجتماعی اظهار کرد: برای حل مشکلات مختلف باید میان دستگاه‌های مختلف جامعه، تعامل و همسویی رخ دهد و در غیر این صورت، مشکلی حل نمی‌شود. 

وی افزود: حوزه‌ی علمیه نهادی است که هم شأن علمی دارد و هم شأن عملی‌، یعنی این نهاد نسبت به نهادهای حاکمیتی باید ارائه راهکار و همراهی داشته باشد و نسبت به مردم نیز باید پاسخگو و راهنما باشد.

امام جمعه موقت قم با تاکید بر لزوم پرداختن به پژوهش‌های تخصصی تر از منظر فقه، اخلاق، کلام و فلسفه تصریح کرد: یکی از محورهایی که جهت همکاری میان دولت و حوزه وجود دارد، پرداختن علمی و تخصصی از منظر فقه، اخلاق و فلسفه به مسائل و مشکلات جدید است که حوزه علمیه در این زمینه تولید علم کرده است و مسئولان باید با مراجعه به این منابع از آن‌ها استفاده‌ی عملی کنند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس