افزایش 4 برابری صدور روادید در قم/ پایان ثبت نام در سامانه سماح تا ساعت 24 امشب

افزایش 4 برابری صدور روادید در قم/ پایان ثبت نام در سامانه سماح تا ساعت 24 امشب‌مدیرکل حج و زیارت استان قم، با اشاره به اینکه صدور روادید در استان نسبت به سال گذشته 4 برابر شده است، تاکید کرد: متقاضیان صدور ویزا تا امشب فرصت دارند نسبت به ثبت نام در این سامانه اقدام کرده و یا ثبت نام موقت خود را قطعی کنند.

‌مهدی صالحی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، عنوان کرد: تا کنون حدود 82 هزار نفر از استان قم، جهت صدور ویزای اربعین در سامانه سماح ثبت نام کرده اند که برای همه‌ی این افراد روادید صادر شده است.

وی تاکید کرد: ثبت نام در سامانه سماح، تنها تا ساعت 24 روز 5 آبان ماه ادامه دارد و این زمان تمدید نمی‌شود؛ متقاضیان صدور ویزا تا امشب فرصت دارند نسبت به ثبت نام در این سامانه اقدام کرده و یا ثبت نام موقت خود را قطعی کنند؛ صدور روادید نیز تا فردا 6 آبان ماه ادامه دارد.

مدیرکل حج و زیارت استان قم‌ خاطرنشان کرد: کنسولگری موقت عراق در استان قم تاکنون حدود 100 هزار روادید، صادر کرده است که از این تعداد 82 هزار ویزا متعلق به همشهریان قمی و مابقی این تعداد متعلق به شهرستان کاشان، اتباع و برخی موسسات است که همگی از این کنسولگری صادر شده است.

صالحی در خصوص صدور ویزای اربعین، تصریح کرد: در ابتدای ثبت نام در سامانه سماح، حدود 72 ساعت پس از ثبت درخواست توسط متقاضیان، روادید صادر می شد که این محدوده زمانی، اکنون به 12 ساعت کاهش یافته است.

وی با تاکید براینکه‌ صدور روادید در استان قم نسبت به سال گذشته‌ 4 برابر شده است، گفت: زائرین و متقاضیان، تنها به دفاتر مجاز حج و زیارت در استان قم مراجعه کرده و به هیچ عنوان ‌بدون گذرنامه و روادید راهی مرز نشوند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس