افزایش ۱۰ درصدی تردد زائران در پایانه مرزی مهران

افزایش ۱۰ درصدی تردد زائران در پایانه مرزی مهرانرئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام با بیان این‌که امسال در مقایسه با سال گذشته شاهد افزایش ۱۰ درصدی تردد در محورهای مواصلاتی بودیم، گفت: پارک بیش از ۱۰۰ هزار خودرو در مهران نشان دهنده این حضور باشکوه است.

به گزارش ایسنا، سرهنگ «محسن ناصری»اظهار کرد: افزایش خودرو در پایانه مرزی مهران به حدی است که ۳۰ درصد فضای شهر مهران را خودروها اشغال کرده‌اند.

وی با تشکر از مردم شهر مهران در راستای خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی(ع) گفت: پلیس برای سهولت در تردد زائران مجبور شد که محدودیت‌هایی را در داخل شهر مهران ایجاد کند که همکاری خوب مردم شهرستان مهران با پلیس موجب شد که این موضوع به خوبی مدیریت شود.

رئیس پلیس راهنمایی رانندگی استان ایلام با بیان این‌که خیل بازگشت زائران نسبت به رفت بیشتر شده است، در ادامه  یادآور شد: پیاده‌روی اربعین، خستگی جسمانی را به‌دنبال خواهد داشت که باید رانندگان نکات ایمنی را مدنظر خود قرار دهند.

وی تصریح کرد: موکب‌ها به اندازه کافی وجود دارد و پیش‌بینی شده است که تقاضا می‌کنیم زائران در این مکان‌ها استراحت کرده و پس از هوشیاری کامل و رفع خستگی ادامه مسیر دهند.

ناصری با بیان این‌که ۱۰ درصد تصادفات خودرو در شب بیشتر از روز است، گفت: رانندگان حتی‌الامکان پس از استراحت کافی در روز رانندگی کنند و شب را به استراحت بپردازند.

وی خاطرنشان کرد : بیشتر آمار واژگونی‌ها در محورهای مواصلاتی ناشی از خستگی و خواب‌آلودگی است که رانندگان باید ضمن استراحت کافی خودرو و وسیله نقلیه خود را در اختیار کسانی که تبحر کافی در زمینه رانندگی ندارند قرار ندهند و قوانین مقررات راهنمایی و رانندگی را در طول مسیر تا مقصد رعایت کند.

ناصری با بیان این‌که پلیس راهور خودروهای زائرانی را که در محل‌های نامناسب و غیر مجاز پارک شده بود را به پارکینگ منتقل کرده است، یادآور شد: زائران با شماره تماس‌های ۱۱۰ و ۱۲۰ می‌توانند از محل پارک خودروی خود اطلاع پیدا کنند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس