افرادی‌ ‌دنبال فرصت‌ برای جوسازی علیه‌ آستان مقدس حضرت شاهچراغ(ع) هستند

افرادی‌ ‌دنبال فرصت‌ برای جوسازی علیه‌ آستان مقدس حضرت شاهچراغ(ع) هستندتولیت آستان مقدس حضرت شاهچراغ(علیه السلام) در دیدار رییس سازمان بازرسی استان فارس ضمن رد شایعات مبنی بر دخالت این آستان در تخریب بناهای تاریخی شیراز، تاکید کرد که هیچگاه بنای تخریب بناهای تاریخی واقع در طرح 57 هکتاری را نداشته و نداریم.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی آستان مقدس احمدی و محمدی(ع)، آیت الله سید علی اصغر دستغیب در دیدار با کاظم اکرمی مدیرکل و جمعی از معاونان سازمان بازرسی استان فارس، گفت: وظایف سازمان بازرسی در نظام جمهوری اسلامی بر دو اصل مهم قانون مداری و عدالت گستری مبتنی است .

او اضافه کرد: وظایف سازمان بازرسی در نظام جمهوری اسلامی بر دو اصل مهم قانون مداری و عدالت گستری مبتنی است؛ اگر همین دو اصل به جد و جهد و برای کسب رضای خداوند متعال دنبال شود بسیاری از مشکلات که در کشور ما وجود دارد و موجبات بعضی از سوءتفاهم ها و اختلافات است برطرف می شود.

نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری گفت: اگر قانون اجرا شود و اجرای آن بدون تبعیض و با عدالت همراه باشد کار بسیار مهمی است .

آیت الله دستغیب با اشاره به اینکه عده‌ای از افراد، درون خودشان کفّ النفس و بازرسی دارند و نیرویی آنها را از تخلف و انحراف در کارها باز می دارد، گفت: البته همه اینطور نیستند و لازم است مورد نظارت واقع شوند تا خللی در نظام جمهوری اسلامی ایجاد نشود و این اقدامات سبب می شود که بعضی متنبه شده و در کار خودشان تجدیدنظر نموده و در واقع یک نوع پیشگیری ایجاد شده است .

وی بر لزوم ترویج فرهنگ پیشگیری و معرفی وظایف سازمان بازرسی در هفته ای که یک روزش هم به همین نام است تاکید کردند و گفتند: باید برای مردم اطمینان حاصل شود که آنچه در ادارات و نهادهای ما می گذرد مورد نظارت و بازرسی است، در این صورت اعتماد مردم نسبت به مسئولین، سازمان ها و ادارات بیشتر جلب شده و همکاریشان بیشتر می شود.

آیت الله دستغیب با بیان اینکه حرم مطهر نیز استثناء نیست و این نظارت و بازرسی نسبت به آستان مقدس و بخش‌های مختلف آن وجود دارد و قسمتی هم به عنوان واحد بازرسی مشغول فعالیت می باشد که بحمد الله آثار و نتائج بسیار خوبی را برای مجموعه در پی داشته است‌.

او با بیان اینکه بعضی افراد در جامعه به دنبال فرصتی برای جوسازی علیه این آستان مقدس هستند تا جنجالی به پا و مقاصد خود را دنبال کنند، ‌اضافه کرد: این افراد خودشان هم می دانند که صحبت هایی که می کنند واقعیت ندارد، به عنوان مثال یکی از بحث ها خانه های میراثی است که ما هیچ وقت بنا نداشته و نداریم، خانه ای که میراثی و در دل بافت تاریخی شیراز و در ارتباط با طرح 57 هکتاری توسعه حرم مطهر است را از بین ببریم‌.

آیت الله دستغیب در عین حال گفت: بعضی از خانه های بافت تاریخی شیراز، از قبل به عنوان میراثی ثبت شده و اکنون نیز باید حفظ شود که نمونه آن خانه حسنی و خانه صدر جهرمی است، اما بعضی دیگر از خانه‌های بافت قدیم که خشت و گلی بوده و به حال خود رها و متروکه شده است و هیچ ارزش تاریخی و میراثی ندارد.

تولیت آستان مقدس شاهچراغ(ع) گفت: غالباً این خانه ها به مأمنی برای معتادان و کسانی که اهل فحشا هستند، تبدیل می شود اما زمانی که بحث توسعه حرم مطهر پیش می آید قیل و قال ها بلند می شود.

او گفت: اگر مبنا این باشد که بافت قدیم دست نخورد که ما باید برگردیم به پنجاه سال قبل و هیچ رشدی حاصل نشود در حالی که در همین بافت قدیمی و تاریخی شیراز و اطراف حرم مطهر، مراکز خرید و مجتمع هایی با تخریب همین بافت ساخته شده است.

آیتالله دستغیب با اشاره به اینکه حرم مطهر حضرت شاهچراغ(علیه السلام) در حال حاضر با مشکل راه ورودی و دسترسی مردم مواجه است، بیان کرد: مجموع بخش‌هایی که برای تملک حرم مطهر و توسعه آن توسط مسئولین مربوطه آستان مقدس از بودجه عمرانی خریداری شده حدود 17 هزار متر مربع است که در این محدوده هیچ پروژه ای که به بافت تاریخی آسیب وارد کند اجرا نشده، اما متاسفانه برخی افراد بر همین مبنا جار و جنجال راه می اندازند و می گویند بافت توسط حرم مطهر تخریب شده و همه را خراب کرده اند و این بافت در معرض اضمحلال است !!!

تولیت آستان مقدس حضرت شاهچراغ(علیه السلام) با ابراز تاسف از اینکه این حرف ها از برخی افراد که مسئولیت‌هایی دارند نیز شنیده شده و می‌شود، گفت: عجیب این است که وقتی دستگاه قضایی فردی را براساس صحبتی که در حمایت از چند عضو فرقه ضاله کرده یا بر اساس خلافی که مرتکب شده دستگیر می‌کند، متعاقب آن فرد دیگری که خود نیز مسئولیتی دارد به حمایت از او برمی‌آید و می گوید به علت اینکه آن آقا مخالف توسعه حرم مطهر بوده، بر علیه او پرونده سازی و دستگیرش کرده اند !

آیت الله دستغیب: آنها در جامعه ما اینقدر مردم را گوشی تصور کرده‌اند؟ آنهم مردمی که این قدر سطح آگاهی آنها بالاست و منطقی هستند و انتظارشان از نمایندگان و مسئولیت‌شان این است که سَرسَری صحبت نکرده، بلکه مستند و با منطق صحبت کنند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس