اعزام بیش از 18 هزار زائر کرمانی به مرزها توسط ناوگان اتوبوسرانی

اعزام بیش از 18 هزار زائر کرمانی به مرزها توسط ناوگان اتوبوسرانیمدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان با بیان این‌که تا پایان روز پنجشنبه سوم آبان‌ماه 510 اتوبوس 18 هزار و 506 زائر از استان کرمان را به مرزهای شلمچه، مهران و چذابه منتقل کرده‌اند، گفت: 51 کامیون نیز وسایل موکب‌های استان را انتقال داده‌اند که نذر بوده و رایگان صورت گرفته است.

به گزارش ایسنا، سید«علی سیدعلیخانی» امروز 5 آبان ماه در جلسه ستاد استانی اربعین در کرمان اظهار کرد: برای حمل و نقل زائران اربعین دو نوع اتوبوس پیش‌بینی کردیم و علیرغم افزیش قیمت، شرکت‌ها با 10 درصد تخفیف کار حمل و نقل را برای اربعین امسال انجام می‌دهند.

وی با بیان این‌که خرید اینترنتی بلیت اربعین نیز 10 درصد بیشتر تخفیف داشت و برای امسال امکان دریافت بلیت رفت و برگشت فراهم شد، تصریح کرد: از 23 مهرماه فروش بلیت برای زائران کربلا آغاز شد که در نخستین روز 16 دستگاه و در روز اوج 37 دستگاه اتوبوس اعزام شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان با بیان این‌که تا پایان روز پنجشنبه سوم آبان‌ماه 510 دستگاه اتوبوس 18 هزار و 506 زائر از استان کرمان را به مرزهای شلمچه، مهران و چذابه منتقل کرده‌اند، گفت: 51 کامیون نیز وسایل موکب‌های استان را انتقال داده‌اند که نذر بوده و رایگان صورت گرفته است.

به گزارش ایسنا در این مراسم مسئولان کمیته‌های مختلف ستاد استانی اربعین گزارش اقدامات و فعالیت‌های خود را ارائه کردند.

رئیس اورژانس کرمان در این جلسه گفت: 10 دستگاه آمبولانس و دو دستگاه اتوبوس آمبولانس و نیروهای اورژانس برای خدمت‌رسانی به زائران به مرز مهران اعزام شده‌اند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان نیز در این جلسه اظهار کرد: اوقاف کرمان معین سیستان و بلوچستان برای خدمات‌دهی به زائران پاکستانی است و 150 میلیون تومان در این زمینه به این استان کمک کرده‌ایم.

وی افزود: موکب سیرجان به‌صورت ویژه فعال است و 400 میلیون تومان برای موکب‌های زاهدان تا سیرجان تعریف شده و در زمینه اعزام طلاب نیز اوقاف همکاری کرده است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس