استعمار برای نابودی هر ملتی فرهنگ آن را نابود می‌کند

استعمار برای نابودی هر ملتی فرهنگ آن را نابود می‌کندرئیس دفتر مقام معظم رهبری با تاکید بر این موضوع که سازمان اوقاف یک سازمان عظیم و ریشه دارد است گفت: وقف همواره از صدر اسلام وجود داشته است و در سازمان اوقاف و امور خیریه باید تبلیغ دین در سرلوحه امور باشد.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی صبح امروز (شنبه 28 مهرماه) در مراسم تودیع و معارفه روسای پیشین و جدید سازمان اوقاف و امور خیریه که با حضور سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و حجت‌الاسلام و المسلمین ارزانی – دبیر کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، عبدالهادی فقهی زاده – معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مدیران و معاونان سازمان اوقاف در ساختمان مهر این سازمان برگزار شد، با اشاره به پیاده روی اربعین و با تاکید بر این موضوع که در روایات و احادیث بسیار زیادی بر ثواب زیارت ائمه و به خصوص بر زیارت اربعین تاکید شده است، اظهار کرد: سازمان اوقاف یک سازمان عظیم و ریشه دار است و این نام مقدس در طول تاریخ اسلام بوده است. رضاخان در گذشته درصدد این بود که آسیب‌های زیادی را به این وقف بزند و بیشترین جنایت‌هایی که در عرصه وقف رخ داده است در زمان او بوده است.

وی ادامه داد: یکی از راه‌های تسلط استعمارگران بر مردم سایر کشورها این است که فرهنگ آنها را نابود کند و رضاخان با نابودی فرهنگ وقف درصدد این بود که فرهنگ ملت را نابود کند. وقتی هویت و فرهنگ جامعه‌ای نابود شود مردم بی‌شناسنامه می‌شوند. ما فرهنگ غنی داریم که باید آن را حفظش کنیم و باید از آن استفاده کنیم. سازمان اوقاف املاک و موقفه‌هایی داشته است که در زمان رضا شاه نابود شده و بخشی از زمین‌های کشاورزی به کشاورزان فروخته شده است. با پیروزی انقلاب اسلامی، تمام سندهای رقبات منفک شد و زمین‌های وقف شده به کارکردهای اصلی خود برگشته است.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری ادامه داد: سازمان اوقاف خیلی معنا دارد و زمانی که افراد می‌خواهند مبلغ دین باشند باید از امکانات وقف بهره ببرند و در تبلیغ دین وقف می‌تواند سرلوحه باشد. تبلیغ دین اسلام یکی از اموری است که باید به آن بسیار اهتمام داشته باشیم. در این عرصه هم نباید از ابراز عقیده خود بترسیم. آنچه را که معتقدیم باید بگوییم و اگر حقایق را نگوییم کم کم به دست فراموشی سپرده می‌شود. حجاب یک اصل مهم برای دین است که باید در تبلیغات به آن پرداخته شود. مقام معظم رهبری این همه بر روی جوانان تاکید دارد بی‌دلیل نیست و باید جوانان را در عرصه دین بسیار جدی بگیریم.

گلپایگانی در پایان از خدمات حجت‌الاسلام و المسلمین محمدی رئیس پیشین سازمان اوقاف و امور خیریه تشکر کرد وریاست حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی را به عنوان رئیس جدید سازمان اوقاف و امور خیریه، به او تبریک گفت.

در این مراسم نیز پیام محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور خطاب به مدیریت جدید سازمان اوقاف امور خیریه (حجت‌الاسلام و المسلمین خاموشی) قرائت شد.

همچنین با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی، رئیس دفتر مقام معظم رهبری و سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی حکم ریاست حجت‌الاسلام و المسلمین خاموشی به او تقدیم شد و لوح تقدیری نیز به حجت‌الاسلام و المسلمین محمدی اهداء شد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس