اربعین نماد اتحاد مردم ایران و عراق است

اربعین نماد اتحاد مردم ایران و عراق استمدیرکل اطلاعات استان قم گفت: دشمن در ماه‌های اخیر به‌صورت ویژه به‌دنبال ایجاد اختلاف میان مردم ایران و عراق است اما با اتخاذ تدابیر توسط مسئولان عالی نظام و عشق مردم به امام حسین(ع) این توطئه خنثی شده است.

به گزارش ایسنا، «موسوی» ظهر امروز در نشست ستاد مرکزی اربعین استان قم  در سالن محراب شبستان امام خمینی(ره) با اشاره به این‌که اربعین حسینی به نمادی برای اتحاد میان مردم عراق و ایران تبدیل شده است، اظهار کرد: دشمن در ماه‌های اخیر به صورت ویژه به‌دنبال ایجاد اختلاف میان مردم ایران و عراق است اما با تدابیری که توسط مسئولان عالی نظام اتخاذ شد و عشق مردم به امام حسین علیه‌السلام این توطئه خنثی شده است.

وی خاطرنشان کرد: با تبلیغات گسترده‌ای که داشته‌ایم حرکت اربعین، دشمن را بیشتر از گذشته تحریک کرده است و به همین علت ما اقدامات امنیتی مختلفی را در مقابله با حرکت‌های تروریستی، بیوتروریسمی و ضدامنیتی مورد توجه قرار داده‌ایم.

هم‌چنین، حجت‌الاسلام والمسلمین «محمد لطفی‌نیاسر» مدیرکل صدا و سیمای مرکز قم با بیان این‌که شهر مقدس قم یکی از ایستگاه‌های اصلی برای انعکاس اخبار و برنامه‌های رسانه‌ای اربعین است، تصریح کرد: در سطح کشور انسجام قابل توجهی برای انعکاس رسانه‌ای حرکت اربعین وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: امسال نزدیک به 50 اس‌ان‌جی در کشور عراق مستقر می‌شود که یکی از آن‌ها نیز برای استفاده در موکب حرم حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها درنظر گرفته شده است، در قرارگاه اربعین حسینی استان قم نیز گزارش‌های مختلف تصویری را تهیه و اطلاع‌رسانی‌های مختلف مورد نیاز ایام اربعین را منعکس می‌کنیم.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس