اربعین حسینی یکی از شعائر دینی و نمادی از هویت اصیل اسلامی و شیعی است

اربعین حسینی یکی از شعائر دینی و نمادی از هویت اصیل اسلامی و شیعی استعضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: دشمن درصدد جایگزینی هویت‌های جعلی و دروغین به جای هویت اصیل و حقیقی اسلامی است.

به گزارش ایسنا،حجت‌الاسلام والمسلمین حمید پارسانیا ظهر امروز در هم اندیشی زیارت اربعین،روابط میان فرهنگی و همزیستی اجتماعی در سالن همایش‌های مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه قم عنوان کرد: هویت‌های اصیل دینی توسط نخبگان و مبلغان و پژوهشگران دینی باید در جامعه ترویج شود. دشمن درصدد جایگزینی هویت‌های جعلی و دروغین به جای هویت اصیل و حقیقی اسلامی است در حالی که باید از این هویت‌های اصیل صیانت کرد. اربعین حسینی یکی از شعائر دینی و نمادی از هویت اصیل اسلامی و شیعی است و در تکوین هویت جامعه ایرانی و اسلامی نقش مهمی ایفا می‌کند. متأسفانه جهان اسلام در دوران معاصر سیاست‌های هویتی جدیدی را دنبال می‌کرد که از اندیشه‌های مدرن و غربی الگو می‌گرفت و در آن اصالت دینی و اسلامی دیده نمی‌شد. با این نگرش رفته رفته جامعه تحت تاثیر الگوهای غربی قرار گرفت و غربی ها به راحتی هویت جدیدی را به کشورهای اسلامی تحمیل کردند. امروز همان هویت‌های جعلی بسیاری از ارزش‌های دینی و اسلامی و شیعی ما را نشانه گرفته است و باید مراقب تفرقه افکنی‌های دشمن در میان امت اسلامی باشیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار کرد: ایران اسلامی پس از پیروزی انقلاب اسلامی تلاش کرد هویت ایرانی اسلامی را تبیین و ترویج کند.ما در طول هشت سال دفاع مقدس خود را در مقابل حکومت دیکتاوری صدام می‌دیدیم و هیچگاه در برابر ملت عراق نبوده‌ایم.

وی بیان کرد: اربعین حسینی یک فرصت ارزشمند در وحدت و انسجام دو ملت ایران و عراق است تا به هویت‌های اصیل خود بازگردیم. آنچه هویت اسلامی را ممتاز می سازد پیوند خوردن هویت مهدوی و حسینی و مقاومت است و حضور در اربعین حسینی اصالت هویت اسلامی جوامع شیعی و اسلامی را به رخ جهان می‌کشاند و آن را معرفی می کند. مدیریت اجتماع عظیم اربعین نیز یک مدیریت الهی است و از عهده مدیریت و برنامه‌ریزی‌های معمولی خارج است. نباید تحت تاثیر تغییرات فرهنگی شویم و هویت اصیل خود را فراموش کنیم چرا که زمینه برای تحمیل هویت های جعلی از سوی دشمنان فراهم خواهد شد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس