اربعین،ترسیم ائتلاف شیعیان و ارادتمندان اهل بیت(ع) در مسیر ارزشهاست

اربعین،ترسیم ائتلاف شیعیان و ارادتمندان اهل بیت(ع) در مسیر ارزشهاست


راهپیمایی اربعین حسینی - مسیر حله به کربلا

دبیر علمی هم اندیشی زیارت اربعین،روابط میان فرهنگی و همزیستی اجتماعی گفت: اربعین،ترسیم ائتلاف شیعیان و ارادتمندان و عاشقان در مسیر ارزش هاست.

به گزارش ایسنا، سید مجید امامی ظهر امروز در هم اندیشی زیارت اربعین،روابط میان فرهنگی و همزیستی اجتماعی در سالن همایش های مرکز مدیریت حوزه های علمیه قم عنوان کرد: در زیارت اربعین ظرفیت های ارزشمندی نهفته است. اربعین،ترسیم ائتلاف شیعیان و ارادتمندان و عاشقان در مسیر ارزش هاست و حاوی پیام های مهم دینی و تبلغی و فرهنگی و پژوهشی است.این حرکت بزرگ فرصت مهمی برای نخبگان و مبلغان و پژوهشگران به شمار می رود تا ابعاد مختلف آن را بررسی کنند.باید نگاهی تخصصی و علمی و فرهنگی و معنوی و جهانی به زیارت اربعین داشت و اجازه نداد دشمن با برنامه ریزی های خود این فرصت ارزشمند را به تهدید تبدیل کند.ایران و عراق دو کشور دوست و برادرند که دارای سابقه همزیستی اجتماعی و فرهنگی هستند و گسترش تعاملات ایران و عراق در بستر اربعین ظرفیت های مهمی در تعاملات سیاسی و فرهنگی و اقتصادی فراروی دو کشور قرار می دهد.

وی گفت:بصیرت‌افزایی نسبت به اربعین و شکوه و عظمت این حرکت معنوی اهمیت زیادی دارد و هم اندیشی امروز با برگزاری چهار پنل تخصصی در صدد تبیین جایگاه این رویداد بزرگ در روابط دو کشور است تا هیچ هجمه ای نتواند اثر منفی بر روابط مسالمت آمیز ایران و عراق بگذارد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس