آنها به جهان ثابت کردند امام حسین(ع) عامل وحدت است

آنها به جهان ثابت کردند امام حسین(ع) عامل وحدت است


پیاده‌روی اربعین امسال باشکوه‌تر از سال‌های گذشته در کربلای معلی و در مسیر پیاده‌روی تعیین‌شده برای جاماندگان از اربعین در تهران با حضور میلیونی مردم و عاشقان امام حسین (ع) برگزار شد.

به گزارش ایسنا، مراسم پیاده‌روی جاماندگان اربعین از ساعات ابتدایی صبح سه‌شنبه (هشتم آبان ماه) با حضور باشکوه مردم از پنج مسیر به سمت حرم سیدالکریم (ع) آغاز شد.

این مراسم بعد از اقامه نماز صبح و قرائت زیارت اربعین با حضور خیل کثیری از شهروندان تهرانی در میدان امام حسین(ع) آغاز و عزاداران با پای پیاده به سمت حرم عبدالعظیم حسنی (ع) راهپیمایی ۱۵ کیلومتری را طی کردند.

در طول مسیر صدها موکب برای پذیرایی از عزاداران با همکاری نهادها و دستگاه‌های مختلفی برپا شده بود و شور و اشتیاق جاماندگان برای رسیدن به حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) وصف ناشدنی بود. عاشقان خود را از حرم امامزاده صالح (ع) به میدان امام حسین (ع) رسانده تا در آنجا همگی به سمت حرم عبدالعظیم حسنی (ع) راهپیمایی کنند. شعار پیاده‌روی اربعین امسال «حب الحسین یجمعنا» بود که این شعار نشان دهنده همگرایی و اتحادی بود که نه تنها در بین مسلمانان و شیعیان بلکه در بین مردم جهان وحدت را طنین‌انداز می‌کند.

نکته قابل توجه در اربعین امسال جهانی شدن اربعین بود. براساس گزارش‌های رسیده، حدود ۱۵ میلیون زائر در مراسم اربعین امسال حضور داشتند. زائرانی از کشورهایی همچون پاکستان، افغانستان، آمریکا، اروپا، آفریقا و آسیا در این مراسم گرد هم جمع شدند تا به جهان ثابت کنند که امام حسین (ع) عامل وحدت است.

مردم عراق نیز در خدمت رسانی به زائران اباعبدالله حسین (ع) همچون سال‌های گذشته سنگ تمام گذاشتند. اربعین امسال علی‌رغم تمام کارشکنی‌هایی که دشمنان درصدد ایجاد آن بودند و حتی با وجود تحریم‌های اقتصادی و مشکلات ارزی که برای زائران به وجود آمد باشکوه‌تر از سال‌های گذشته برگزار شد.

نه تحریم، نه موانع سیاسی، نه جنگ و نه حتی مسائل اقتصادی مانع این نشد که دلدادگان و عاشقان حسینی در این مراسم باشکوه که تاثیر ایدئولوژیکی بر جهان دارد، بازبمانند. طبق آمار اعلام شده در اربعین امسال حدود ۱۵ میلیون زائر در شهر کربلا و دو میلیون در مراسم پیاده‌روی جاماندگان از اربعین حسینی (ع) در تهران حضور داشتند.

با هماهنگی‌های حمل و نقل شهری زائران جاماندگان از اربعین در مسیر بازگشت به راحتی می‌توانستند از اتوبوس‌ها و وسایل نقلیه استفاده کنند. در حدود ۵۰۰ اتوبوس در شش ایستگاه به زائران جامانده از اربعین خدمت‌رسانی کردند.

مراسم جاماندگان از اربعین حسینی (ع) در شهرری با سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین قاضی عسگر، نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت پایان یافت و در این مراسم مداحان اهل‌بیت (ع) به مدیحه سرایی و ذکر مصیبت پرداختند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس