آغاز به کار رسمی قرارگاه مقداد اربعین مرزبانی در مرزهای مهران، شلمچه و چذابه

آغاز به کار رسمی قرارگاه مقداد اربعین مرزبانی در مرزهای مهران، شلمچه و چذابهفرمانده مرزبانی کشورگفت: قرارگاه مقداد اربعین مرزبانی کار خود را رسما از امروز آغاز کرد و مرزبانان در 3 گذرگاه مرزی مهران، شلمچه و چذابه آماده خدمات رسانی به زائران هستند.

به گزارش ایسنا، سردار قاسم رضایی در جلسه قرارگاه مقداد اربعین استان ایلام، اظهار کرد: مرز مهران، شلمچه و چذابه همانند سال‌های گذشته پذیرای عاشقان ابا عبدالله الحسین (ع) خواهد بود که مرزبانان، باید آمادگی 100 درصدی برای خدمات رسانی به زائران در این ایام را داشته باشند.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود در مرز مهران افزایش تردد زائران را نسبت به سنوات گذشته داشته باشیم که تأمین امنیت آنان باید در دستور کار مرزبانان قرار گیرد.

فرمانده مرزبانی کشور تصریح کرد: قرارگاه مقداد اربعین مرزبانی کار خود را رسما از امروز آغاز کرد و مرزبانان در 3 گذرگاه مرزی مهران، شلمچه و چذابه آماده خدمات‌رسانی به زائران داخلی و کشورهای همسایه و مسلمان هستند.

سردار رضایی تأمین امنیت تردد زائران را در اولویت اول دانست و خاطرنشان کرد: مرزبانان با آمادگی صد در صدی و اشراف اطلاعاتی، تمامی تحرکات مرزی را رصد و امنیت مطلوب را برای زائران فراهم می‌کنند تا بدون هیچ دغدغه‌ای به زیارت سرور سالار شهیدان مشرف شوند.

وی افزود: با توجه به افزایش ترددها، نیروهای عملیاتی و آماده به استان‌های خوزستان و ایلام اختصاص داده شدند تا خدمات رسانی و کنترل ورود و خروج زائران با دقت بیشتری انجام شود.

بر اساس گزارش پایگاه خبری پلیس، این مقام عالی مرزبانی در خاتمه با اشاره به بازگشایی مرز خسروی، گفت: مشکلی برای تردد زائران از مرز خسروی نداریم و امیدواریم با بازگشایی و فراهم کردن تسهیلات و زیرساخت‌ها توسط کشور عراق، شاهد تردد زائران از این مرز هم باشیم.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس