پناه بردن به دژ عاشورا، حلال مشکلات کشور است

پناه بردن به دژ عاشورا، حلال مشکلات کشور است‌قائم‌مقام سازمان صدا و سیما گفت: اگر به دژ عاشورا پناه ببریم بر مشکلات فائق خواهیم آمد.

‌به گزارش ایسنا‌، سید رمضان‌علی موسوی‌مقدم در آیین اختتامیه شانزدهمین اجلاس تجلیل از پیرغلامان حسینی که در باغ گلستان خرم‌آباد برگزار شد، اظهار کرد: امروز کشور به مشکلات فراوانی مبتلا است و پناه بردن به دژ عاشورا، حلال مشکلات کشور است.

وی ادامه داد: بحر عظیم و اقیانوس بیکران و فرهنگ عاشورا در حدی است که از هر زاویه‌ای نگاه کنی ناگفته‌های فراوانی دارد که باید آنان را گفت و پند گرفت چراکه همه روز عاشورا و همه جا کربلاست.

موسوی‌مقدم با اشاره به وصف عاشورا در کتاب حماسه حسینی، خاطرنشان کرد: در کتاب حماسه حسینی آمده است حسین(ع) سرود انسانیت است، این در حالیست که عاشورا از نظر قدرت حماسه و از لحاظ انسانی بودن ارزشمند است.

قائم‌مقام سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران، صبر، استقامت، آزادی‌خواهی و حفظ آرامش روانی در سخت‌ترین شرایط را از خصلت‌های والای انسانی در عاشورا ذکر کرد و ادامه داد: سرور و سالار شهیدان در برابر بی‌رحمی‌ها، قساوت‌ها، کینه‌ها و ستم‌ها قرار گرفت اما آنچه حسین(ع) بیان کرد انسانیت واقعی بود.

وی با اشاره به این‌که در قرن بیست‌ویکم به فراوانی ظلم و ستم گرفتاریم، ادامه داد: فریاد بلند عاشورا امروز در جهان طنین‌افکن است و از ظالمان و سران کفر باید پرسید چرا مردم بحرین، عراق، یمن، فلسطین و لبنان به ناحق کشته می‌شوند.

موسوی‌مقدم به طنین فریاد اباعبدالله اشاره کرد و افزود: امروز فریاد حسین(ع) در آن لحظه که که قنداق شش ماهه‌اش را گرفت و فرمود این فرزند گناهی ندارد، بلند است زیرا خون کودکان امروز نیز به ناحق ریخته می‌شود.

قائم‌مقام سازمان صداوسیما، امام حسین(ع) را سرود انسانیت برای مظلومان دانست و افزود: راه امام حسین(ع) راه هیهات من الذله است این در حالیست که امروز دنیا آزادگی را به مسلخ می‌برد و حقوق اولیه انسان‌ها را زیر پا می‌گذارد.

وی با اشاره به این‌که کشور ما به انواع گرفتاری‌ها مبتلاست، خاطرنشان کرد: اگر به دژ عاشورا پناه ببریم بر مشکلات فائق خواهیم آمد این در حالیست که گزینش دین واقعی سعادت دنیوی و اخروی را به‌دنبال دارد و عزت و شرف در گرو به باورمندی به دین است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس