پذیرش 350 طلبه در حوزه‌های علمیه خراسان جنوبی

پذیرش 350 طلبه در حوزه‌های علمیه خراسان جنوبیمدیر حوزه علمیه خراسان جنوبی تعداد متقاضیان ورود به حوزه علمیه استان را بیش از دو هزار نفر دانست و گفت: از این تعداد تنها حدود 350 طلبه خواهر و برادر در حوزه‌های علمیه استان پذیرش شدند.

حجت الاسلام مجید نصیرایی، در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: همزمان با سراسر کشور سال تحصیلی حوزه‌ علمیه استان از نیمه شهریورماه جاری آغاز شده است.

وی تعداد متقاضیان ورود به حوزه علمیه استان را بیش از دو هزار نفر دانست و افزود: از این تعداد تنها حدود 350 طلبه خواهر و برادر در حوزه‌های علمیه استان پذیرش شدند.

مدیر حوزه علمیه خراسان جنوبی به جذب نشدن بسیاری از طلبه‌ها اشاره کرد و ادامه داد: برخی از افراد به دلیل نداشتن شرایط لازم و قبول نشدن در آزمون و دوره تثبیتی پذیرش نشدند.

نصیرایی تصریح کرد: اما امکان جذب برخی دیگر از طلبه‌ها نیز به دلیل کمبود اعتبار و عدم وجود ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های لازم پژوهشی، آموزشی و خوابگاهی در مدارس علمیه استان و نبود اساتید، وجود ندارد.

وی ادامه داد: بسیاری از پروژه‌های حوزه علمیه نیمه کاره است که اگر این پروژه‌ها و منابع علمی مدارس تکمیل شود می‌توانیم بیش از دو برابر طلبه جذب کنیم.

مدیر حوزه علمیه خراسان جنوبی از فعال شدن مدرسه تخصصی تبلیغ در قاین خبر داد و خاطرنشان کرد: همچنین رشته تبلیغ و تفسیر در سال جاری در مدارس خواهران استان اضافه شده که در صورت تامین اساتید این دوره‌ها نیز برگزار خواهد شد.

نصیرایی از اخذ مجوز فعالیت دو یا سه مدرسه علمیه جدید در استان خبر داد و اظهار کرد: این مدارس در شهرستان‌های قاینات، طبس و خوسف هستند که تلاش می‌شود مقدمات فعالیت آن‌ها در سال جاری فراهم شود.

وی با بیان اینکه مدارس علمیه استان تخصصی‌تر شدند، یادآور شد: در حال حاضر نیز حدود 30 مدرسه علمیه خواهران و برادران در سطح استان فعال هستند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس