وداع دیار عالمان با شیخ فقیه

وداع دیار عالمان با شیخ فقیه


آیت‌الله شیخ مرتضی اشرفی شاهرودی

اقشار مختلف مردم استان و خصوصا شهرستان شاهرود که از دیرباز به دیار عالمان دین اشتهار دارد با حضور در آیین تشییع پیکر مطهر برجسته‌ترین استاد حوزه‌های علمیه استان با این پیر علوم دینی و فقهی وداع کردند.

به گزارش خبرنگار ایسنا-‌ آیین تشییع پیکر آیت‌الله شیخ مرتضی اشرفی شاهرودی با حضور شماری از مسوولان و از جمله استاندار سمنان، رییس مرکز پژوهش‌های مجلس، آیت‌الله مصطفی اشرفی شاهرودی، ائمه جمعه استان، نماینده مردم شاهرود و میامی، علما و روحانیون و اقشار مختلف مردم دیار عالم‌پرور شاهرود از حسینیه اعظم آغاز و پیکر این عالم ربانی پس از تشییع در مسجد زینبیه شاهرود به خاک سپرده شد.

حضور گسترده و پرشکوه مردم قدرشناس شاهرود در آیین‌ تشییع و خاک‌سپاری نشان از ارادت مردم به این عالم مردمی وارسته دارد.

به گزارش ایسنا- آیت‌الله شیخ مرتضی اشرفی شاهرودی که یکی از 12 عالمی در سراسر کشور بود ک ه کلاس‌های درس خارج فقه و اصول وی به تایید رسیده بود از علمای برجسته‌ای همچون آیت‌الله‌العظمی سیستانی، آیت‌الله‌العظمی سید حسن موسوی بجنوردی و آیت‌الله‌العظمی سید عبدالعلی سبزواری و… اجازه اجتهاد داشت.

وی فرزند مرحوم آیت‌الله‌ حاج‌آقا بزرگ اشرفی شاهرودی بود و نزد اساتید و آیات عظام بزرگی همچون آیت‌الله‌العظمی خویی، آیت‌الله‌العظمی امام خمینی بنیانگذار انقلاب اسلامی، آیت‌الله‌العظمی میلانی، آیت‌الله آقا شیخ حسین حلی، آیت‌الله‌العظمی سید محمود شاهرودی و…به کسب علم پرداخت.

اخبار تکمیلی متعاقبا ارسال می شود.

انتهیا پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس