همایش «احلی‌من‌العسل» در ۲۷۷ امامزاده کشور برگزار می‌شود

همایش «احلی‌من‌العسل» در ۲۷۷ امامزاده کشور برگزار می‌شودمعاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف از برگزاری مراسم «احلی‌من‌العسل» ویژه عزاداری نوجوانان حسینی (ع) در ۲۷۷ امامزاده و بقعه متبرکه خبر داد و گفت: این مراسم یکشنبه ۲۵ شهریور چند ساعت قبل از اذان ظهر برگزار خواهد شد.

به گزارش  ایسنا؛ حجت‌الاسلام غلامرضا عادل معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه درباره برگزاری مراسم «احلی من العسل» در جوار امامزادگان و بقاع متبرکه اظهار کرد: مراسم احلی من العسل، نوجوانان حسینی (ع) یکشنبه ۲۵ شهریور در ۲۷۷ امامزاده و بقعه متبرکه چند ساعت قبل از اذان ظهر برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این مراسم ویژه نوجوانان است و با همکاری وزارت آموزش و پرورش و ادارات کل این وزارتخانه در تمامی استانها به‌صورت همزمان برگزار می‌شود، تصریح کرد: علی‌رغم اینکه امسال برنامه احلی من العسل در تابستان برگزار می‌شود، با همکاری اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزی و فراخوان‌های ادارات کل آموزش و پرورش دسته‌های پرشور عزاداری نوجوانان از محل‌های تعیین‌شده به سمت امامزادگان و بقاع متبرکه مجری برنامه حرکت می‌کنند.

برپایی خیمه‌های معرفت در ۷۳۲ بقعه متبرکه و امامزاده

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف از برپایی خیمه‌های معرفت در ۷۳۲ بقعه متبرکه و امامزاده خبر داد و گفت: در این خیمه‌ها غرفه‌های پاسخ به مسائل شرعی، مشاوره خانواده، مشاوره کودک، حجاب و عفاف و کودک و نوجوانان فعالیت می‌کنند.

عادل غرفه «همه واقف باشیم» را از غرفه‌های ویژه خیمه‌های معرفت دانست و خاطرنشان کرد: در این غرفه با استفاده از ظرفیت کارشناسان امور اوقافی در ادارات کل و همچنین کارشناسان روحانی درخصوص وقف به علاقه‌مندان این سنت حسنه مشاوره ارائه می‌شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس