نگذاریم دشمنان از محرم و صفر سوءاستفاده کنند

نگذاریم دشمنان از محرم و صفر سوءاستفاده کنندوی تاکید کرد: باید راه نفوذ دشمنان جهت سوءاستفاده از محرم و صفر را ببندیم چراکه متصورند می توانند از این فرصت برای نفوذ در جامعه استفاده کنند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: باید راه نفوذ دشمنان جهت سوءاستفاده از محرم و صفر را ببندیم چراکه متصورند می توانند از این فرصت برای نفوذ در جامعه استفاده کنند.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در جلسه شورای راهبردی و سیاستگذاری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استان مرکزی که با حضور قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد، با تاکید بر برگزاری ضابطه مند، باشکوه و به دور از احساسات برنامه های فرهنگی، اخلاقی، سیاسی، تربیتی و … بیان کرد: حضور آگاهانه و با بصیرت مردم قطعا هیچگاه زمینه حضور سوءاستفاده گران را فراهم نمی کند و باید آگاهانه وارد میدان شد.

امام جمعه اراک با تقدیر از حمله موشکی سپاه پاسداران به مقر تروریست‌ها در کردستان عراق که در 65 کیلومتری خاک ایران لانه کرده بودند، تصریح کرد: دنیا بداند و بفهمد که ایران با قدرت ایستاده است و توان مقابله با امریکا را نیز دارد.

وی عنوان کرد: مصداق نهی از منکر و مرگ بر آمریکا حضور در عرصه تولید کشور است و قطع وابستگی ها مهمترین امر به معروف قلمداد می شود، با نگاهی به دوران قبل از انقلاب و پس از انقلاب می توان آثار اثربخشی و اثرگذاری انقلاب اسلامی را به صورت مشهود یافت، به عنوان مثال قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در منطقه شازند چیزی به عنوان صنایع بزرگ وجود نداشت، اما امروز شاهد فعالیت صنایع عظیمی مانند پتروشیمی، پالایشگاه، نیروگاه و احداث شهر مهاجران و … هستیم.

دری نجف آبادی با تاکید بر اینکه باید قدردان این زحمات و خدمات صورت گرفته در عمر 40 ساله انقلاب اسلامی بود، افزود: اگر امروز شاهد برخی بدرفتاری ها هستیم یا به فردی اعتماد کردیم، اما دزدی کرد، گناه انقلاب چیست؟

وی توسعه دانشگاه ها، حوزه های علمیه، بیمارستان ها و شبکه بهداشت و درمان، نیروگاه ها و تولید برق، باسواد شدن بیش از 90 درصد جامعه و … را بخشی از خدمات انقلاب اسلامی طی 40 سال اخیر دانست و بر لزوم قدردانی از این برکات و خدمات انقلاب تاکید کرد و گفت: فشارهای اقتصادی را باید فرصت دانست و برخی از امور را نیز از ابتدا شروع کرد، به عنوان مثال خودروسازی ما باید کار خود را از صفر آغاز کند، بازار جهانی را به دست گیرد و با قیمت و کیفیتی مناسب در بازارهای جهان رقابت کند و حتی در زمینه کشتی سازی و هواپیماسازی، تولید دارو و تجهیزات پزشکی نیز باید ورود و همت کرد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: هیچ ملتی با تنبلی آقا نمی شود، عزت در سایه قناعت، کار و تلاش حاصل می شود و باید قدردان انقلاب و فرصت ایجاد شده بود، تاکنون در برخی شرایط فرصت سوزی کرده ایم درصورتی که باید تلاش کرد و با تقویت جایگاه کشور امکان نفوذ به کسی را نداد. باید با اراده محکم کار کرد، امکانات را به مناطق محروم برد، در جهت رفع بیکاری و کارآفرینی و توانمندسازی تلاش کرد، نباید گداپروری کرد، باید روحیه پشت میزنشینی از جامعه برچیده شود و با انگیزه زایی ملت را به عزت رساند.

به گزارش ایسنا، در این جلسه رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی با اشاره به شکل گیری ستاد از اوایل خرداد ماه در قالب 13 کارگروه فرهنگی، اقتصادی، دانشگاهیان و علم و فناوری، رسانه و فضای مجازی، روستا و محرومیت زدایی، ورزش و جوانان، زنان و خانواده، تشکل های دینی و مردم نهاد، حوزه روحانیت، ایثار و شهادت، بهداشت و درمان و سلامت، فرهنگیان و دانش آموزی و دفاعی و بسیج مردمی گفت: همزمان با استان مرکزی 12 ستاد نیز در شهرستان ها کار خود را آغاز کرده اند.

حجت الاسلام عباس هاشمی اضافه کرد: طی 2 ماه اخیر کارگروه رسانه و فضای مجازی کار خود را با ساخت و پخش برنامه های مربتط با دستاوردهای انقلاب اسلامی آغاز کرده است و در نیمه دوم سال نیز این کارگروه فعال تر خواهد شد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس