مسئولان در حوزه‌های دینی که تخصص ندارند، اظهار نظر نکنند

مسئولان در حوزه‌های دینی که تخصص ندارند، اظهار نظر نکنند‌آیت‌الله سعیدی با تأکید بر این‌که مسئولان نباید در حوزه‌های دینی که تخصص ندارند اظهار نظر و عقیده کنند، عنوان کرد: مجلس شورای اسلامی باید برای حفظ منافع ملی مقتدرانه عمل کند.

‌به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، آیت الله سید محمد سعیدی ‌روز سه شنبه در دیدار اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی که در سالن محراب شبستان بزرگ امام خمینی (ره) حرم مطهر برگزار شد، با بیان این‌که اساس رفتارهای دشمن در راستای شکستن ارکان الفت اسلامی است، اظهار کرد: با انسجام و الفت است که حریم مؤمن برای عبادت ذات اقدس خدا آماده می‌شود و شکوفایی اقتصادی محقق می‌شود.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها به تحریف‌های ایجادشده از سوی بنی‌امیه در تاریخ اسلام و احکام اسلامی اشاره کرد و افزود: قیام عاشورا اصالتی شد که امت اسلام با الهام از هویت آن همواره در مقابله با بدعت‌ها و انحراف‌ها از خود مقاومت صحیح نشان داده و ارکان طاغوت را سست کرده است.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران در پناه همین آموزه‌های محرم شکل گرفت تا جایی که امام راحل صراحتاً فرمودند «این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه‌داشته است».

امام‌جمعه قم با تاکید بر اشارات قرآن کریم در عهدشکنی قوم یهود گفت: امت اسلام باید در مقابل دشمن که همان استکبار جهانی است، با انسجام و همدلی از کیان دین مبین اسلام دفاع کند.

آیت‌الله سعیدی با تأکید بر این‌که مسئولان نباید در حوزه‌های دینی که تخصص ندارند اظهار عقیده کنند، عنوان کرد: مجلس شورای اسلامی باید برای حفظ منافع ملی مقتدرانه عمل کند.

در این دیدار همچنین حشمت‌الله فلاحت پیشه به بررسی برخی از مهم‌ترین برنامه‌های کمسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی پرداخت و عنوان کرد: موضوع زائران اربعین در دستور کار کمسیون امنیت ملی مجلس قرارگرفته است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ارتباط دینی و معنوی مؤمنان ایرانی، عراقی، افغانی و پاکستانی را یک زنجیره طلایی توصیف کرد و گفت: اگر فقط بخواهیم آثار اقتصادی این زنجیره را موردبررسی قرار دهیم، 6 میلیارد دلار حداقل برداشت اقتصادی ایران اسلامی در این زنجیره طلایی است.

فلاحت پیشه به برخی از شایعه‌پراکنی‌های دشمن در ارتباط ملت ایران و عراق اشاره کرد و افزود: فعالیت دشمن در این حوزه برای تحت تأثیر قرار دادن همین 6 میلیارد دلار حاصل از این زنجیره طلایی است تا شرایط بر ایران اسلامی سخت‌تر شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس