محکومیت حادثه تروریستی اهواز توسط چند شخصیت حوزوی و سازمان‌ فرهنگ و ارتباطات اسلامی

محکومیت حادثه تروریستی اهواز توسط چند شخصیت حوزوی و سازمان‌ فرهنگ و ارتباطات اسلامیحمله تروریستی ۳۱ شهریورماه در جریان رژه نیروهای مسلح به مناسبت هفته دفاع‌مقدس در شهر اهواز را که به شهادت و زخمی شدن تعدادی از هموطنان عزیزمان در استان خوزستان انجامید که شخصیت‌ةای حوزوی و سازمان‌ها ضمن محکوم کردن این حادثه با مردم اهواز ابراز همدردی کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با انتشار بیانیه‌ای، حمله تروریستی ۳۱ شهریورماه در جریان رژه نیروهای مسلح به مناسبت هفته دفاع مقدس در شهر اهواز را که به شهادت و زخمی شدن تعدادی از هموطنان عزیزمان در استان خوزستان انجامید، محکوم کرد.

در متن این بیانیه آمده است:

«بسم رب الشهداء و الصدیقین

در ایام عزاداری عاشورای حسینی و در روزی که حماسه مقدس ایرانیان در دفاع از آرمان‌ها و ارزش‌های اسلامی و انقلابی گرامی‌ داشته می‌شود، گروهی از تروریست‌های سفاک و خائن برای خوشایند یزیدیان زمانه، اقدام به تیراندازی علیه مردم بی‌دفاع، بی‌گناه و مظلوم کردند.

دفاع مقدس این حقیقت را آشکار ساخت که ملت رشید و بزرگوار ایران و به خصوص مردم همیشه در سنگر خوزستان در قبال دشمنان خود تحت هر شرایطی با تمام وجود از وجب به وجب خاک خود و آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی ایران حراست می‌کنند و در این راه از بذل جان و مال خود هیچ دریغ ندارند.

سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی این جنایت دهشتناک و حمله کور تروریستی را محکوم کرده و به اربابان تروریست‌های سفاک یادآور می‌شود؛ هر قطره خون بی‌گناه و مظلومی که بر زمین می‌چکد، اراده ملت مسلمان و انقلابی ایران را برای مقابله با استکبار جهانی قوی‌تر می‌کند.

این سازمان همچنین از مجامع بین‌المللی فعال در عرصه مبارزه با نژادپرستی و قوم‌گرایی و مروج اتحاد مسلمین می‌خواهد تا نسبت به آگاهی‌سازی امت اسلامی و همه آحاد جامعه بشری برای دوری از جهالت مدرن، مصمم‌تر باشند.»

آیت‌الله نوری همدانی:نظام اسلامی دست هر متجاوزی را با عنایت خداوند متعال قطع خواهد کرد

متن پیام تسلیت آیت الله نوری همدانی در پی حوادث تروریستی اهواز به این شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

حادثه تروریستی در جریان رژه نیروهای مسلح در اهواز بار دیگر چهره سیاه استکبار و نوکران آن را نمایان ساخت.

بی‌شک خون پاک و مطهر این شهیدان شجره طیبه انقلاب اسلامی مارا که در این چهل سال با خون همین شهیدان آبیاری شد محکم‌تر و مقاوم‌تر خواهد نمود.

این حادثه بشارت ضعف و زبونی این افراد تروریست و اربابان آنها در راس آمریکا و صهیونیست و بعضی از حکام دست نشانده منطقه‌ای آنها بود.

اقتدار نیروهای مسلح و قدرت موشکی و دفاعی ما که به همت سپاه و ارتش صورت گرفت خواب آنها را آشفته کرد تا به جای که دست به این عمل کور زدند و مردم بی دفاع را به خاک و خون کشیدند.

اما دشمن بداند این نظام و انقلاب به پشتوانه ملت شهید پرور و رهبری حکیمانه آیت الله خامنه‌ای و تحت توجهات حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه محکم‌تر از قبل از آرمان‌های امام راحل و شهدا دفاع خواهد نمود و دست هر متجاوزی را با عنایت خداوند متعال قطع خواهد کرد.

اینجانب ضمن محکوم کردن این جنایت هولناک شهادت این عزیزان را به همه ملت ایران و اهالی شهید پرور خوزستان که همیشه خصوصاً در دوران دفاع مقدس امتحان خود را با سرفرازی پس دادن و به خانواده‌های شهدا این حادثه تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند متعال محشور شدن این عزیزان با سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و یاران گرامش مسئلت می‌کنم.»

تسلیت آیت‌الله اعرافی به مردم خوزستان

همچنین در پی این حمله تروریستی آیت الله اعرافی- مدیرحوزه‌های علمیه و رئیس شورای هماهنگی نهادهای عالی حوزوی- در تماسهای جداگانه با آیت الله جزایری نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و حجت الاسلام والمسلمین بهرام پور مدیر حوزه علمیه استان، با مردم شریف این استان ابراز همدردی کرد.

«آیت الله اعرافی در این تماس‌ها، ضمن ابراز مراتب تسلیت و تعزیت و همدردی از سوی حوزه‌های علمیه، مدیریت و نهادهای حوزوی با مردم شریف استان و آسیب دیدگان و خانواده‌های شهدا؛ بر پیگیری و رسیدگی کامل به این مساله تاکید نمود و برخورد با مسببان و آمران این حرکت مذموم را ضروری خواند.

وی ضمن تقدیر و ستایش مقاومت و شکیبایی مردم شریف استان قهرمان خوزستان، توصیه‌هایی را نیز در همین راستا به حوزه‌های علمیه استان خاطر نشان کرد.»

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس