ماموریت مبلغین ترویج و تبلیغ «اسلام هویت» است

ماموریت مبلغین ترویج و تبلیغ «اسلام هویت» استمدیرکل سازمان تبلیغات خراسان رضوی گفت: اسلامی که ما باید پرچمدار آن باشیم وجوه آن شامل اسلام عبادت، جماعت، شریعت، قدرت و سیاست است همچنین اسلامی که انقلاب پرچم‌دار آن به شمار می‌رود اسلام هویت است که جامع همه‌ی وجوه است. ماموریت ما و شما ترویج و تبلیغ اسلام هویت است که امروزه مورد تهاجم قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم لطفیان در گردهمایی طلایه‌داران تبلیغ در سالن همایش دانشگاه علوم اسلامی رضوی عنوان کرد: ماموریتی که بنده و شما در طول زندگی افتخار آن راداریم همان ماموریتی است که خدا به رسول اکرم(ص) می‌فرماید این قول ثقیل باید با هنرمندی که یک مبلغ دارد تبدل به قول میسور، بلیغ و حسن شود و این وظیفه‌ی هنرمندی بنده و شمای مبلغ است که در جامعه به مخاطب خودمان القا کنیم.

وی خاطر نشان کرد: اگر شما مصداق این ایه شریفه «و من احسن قولا ممّن دعی الی‌الله» باشید، دعوت به سوی خدای متعال باید به اطاعت منتهی شود که این جامعه را وارد وادی معیت می‌کند که بزرگترین افتخار یک جامعه است.

لطفیان گفت: واژه‌هایی که در این راستا به کمک ما می‌آید اول اطاعت، محبت، معرفت، بصیرت، تسلیم و تصدیق است که مفاهیم ناب و عمیقی دارند که می‌توانند نقشه راه یک مبلغ باشند.

مدیر کل سازمان تبلیغات خراسان رضوی بیان کرد: انسان زنگار گرفته باید زمینه‌ای برای پذیرش نور ولی الله در وجود خود مهیا کند و پس از آن او را وارد حیات طیبه بشود و در پله آخر «و اسئلهُ اَن یُبلغنی المقام المحمود لکُم عِندالله» به عنوان حسن ختام زندگی یک انسان سالک قرار بگیرد، این ماموریت مهم امروزه بر عهده‌ی ماست.

وی مطرح کرد: امروزه جامعه ولایی که پرچمدارش شما محسوب می‌شوید باید با تمام توان به مبارزه با جامعه مدنی  با سبکی که امروز عده‌ای از روشنفکران پرچم‌داری آن را می‌کنند؛ بپردازد.

لطفیان عنوان کرد: جامعه انقلابی‌ای که ما پرچم‌دارش هستیم خود به خود به وجود نمی‌آید. این جامعه عناصر انقلابی می‌خواهد که روحانیت سرافزار و مبلغان توانمند، برترین و بهترین عنصر برای این که وجوه جامعه انقلابی را به جامعه تبیین بکنند، هستند و خود نیز باید پرچم‌دارش باشند که قاعدتا سنبل آن عناصر دین‌دانی، دین‌داری و تبیین و ترویج این مفاهیم والاست که بر عهده بنده و شماست.

وی افزود: مقام معظم رهبری دو یا سه سال پیش در خرداد ماه شاخصه‌های انقلابی‌گری را در جامعه ی انقلابی بیان فرمودند که پایبندی به ارزش‌ها، اصول و مبانی انقلاب اسلامی، همت بلند برای پیشرفت و پایبندی به استقلال، تقوی دینی و سیاسی و همین‌طور حساسیت در برابر دشمن است که این حساسیت در برابر دشمن ماموریتی است که آقا به بنده و شما و بقیه انقلابی‌ها ابلاغ فرمودند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی بیان کرد: در آستانه محرم  آن‌چه از ما انتظار می‌رود اصل عدالت خواهی، استکبار ستیزی و مسئله خدمت بی منت است که نباید ازین اصول عقب‌نشینی کنیم.

وی بیان کرد: کار جهادی و سنگر محکم دفاع از مردم، انقلاب و آرمان‌های انقلاب از ماموریت‌های پیش روی ماست. بصیرت‌افزایی ماموریتی دیگرست که در آستانه این مناسبت مهم و اساسی بر دوش ما قرار دارد.

لطفیان گفت: نکته‌ مهم دفاع از جمهوریت و اسلامیت نظام مقدس جمهوری اسلامی‌است که دشمن با تمام توان به جنگ این بخش آمده است و مهم‌ترین پیامی که قاعدتا این حرکت ارزشمند شما  خواهد داشت صبر کردن شیعه بر ظلم است. 

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس