لهو و تجارت طرح مقابله شیطان با جریان هدایت نبوی

لهو و تجارت طرح مقابله شیطان با جریان هدایت نبوی


رئیس فرهنگستان علوم اسلامی لهو و تجارت را طرح شیطان برای مقابله با جریان هدایت نبوی دانست.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین میرباقری شامگاه ۲۲ شهریور ماه در مراسم عزاداری هیئت ثارالله در مدرسه فیضیه با اشاره به آیاتی از سوره جمعه گفت: خداوند در این سوره به شرایط خاصی که در قوم بنی اسراییل ایجاد شد که در اسلام نیز تکرار شد اشاره دارد.

وی افزود: قرآن در این سوره بیان می‌کند که عده از مردم قوم بنی اسراییل دین اصیل را رها کرده و به دنبال لهو و تجارت رفتند؛ در واقع آنها از آنچه نزد خدا بود دور شدند و خود را در دامان تجارت و لهو قراردادند.

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی بیان کرد: پیامبر اکرم(ص) با طرح عظیم صلات سعی در اصلاح امت داشته است ولی دستگاه شیطان نیز طرح لهو و تجارت را در مقابل این طرح عرضه می کند و اهل دنیا راه خود را از پیامبر جدا می کنند.

وی تصریح کرد: این افرادی که در مسیر لهو وتجارت قرار می گیرند لزوما انسانهای ظاهرا بدی نیستند بلکه آنها خود را مدعی کتاب و تدین و علم میدانند ولی بهره واقعی از آن نبردهاند.

وی عنوان کرد: جریان دعوت پیامبران همیشه با این رویکرد از سوی مردم و خواص مواجه میشود که برخی از آنها به رغم پذیرش ظاهری این دعوت و تدین ظاهری به تکذیب آیات و اوصیا و اولیای دین می پردازند.

میرباقری اظهارکرد: دین این گروه بر مدار دنیا می‌گردد و محور زندگی آنها نیز بازار خواهد بود؛ در میان این گروه بساط نماز و روزه و.. نیز جمع نیست چنانچه در لشکر ابن سعد نیز چنین نبود ولی در مقابل امام حسین ایستادند.

وی گفت: محیط ولایت یهود بر اساس و میزان لهو و تجارت یعنی مادیات است؛ آنچه در قلب جامعه رخ می‌دهد تجلی صفات است یعنی اگر جامعه‌ای به اخلاق و کردار و گفتار نبوی و امام ملتزم باشد اخلاق الله در این جامعه متجلی می‌شود.

طرح بزرگ صلات در مقابل طرح لهو و لعب نظام شیطانی

این استاد حوزه بیان کرد: پیامبر اکرم(ص) بر علیه نظام شیطانی قیام کردند و همه عالم نیز بر محور ایشان قیام می کنند؛ این محور با طرح بزرگ صلات و نماز شکل می گیرد و روز جمعه نیز مردم گرد پیامبر جمع شده و تکثیر می شوند.

وی گفت: حضرت سیدالشهدا(ع) نیز قیام کردند و افرادی که بر محور دنیا بودند در مقابل حضرت ایستادند و به هوای رسیدن به لهو و تجارت خود از دامان امام دست کشیدند؛ دنیای امروز نیز همین گونه است که به بهانه رسیدن به زندگی بهتر که در دنیای استکبار آن را جستجو می‌کنند از مسیر حق دلسرد شده و به سمت آنها گرایش پیدا کرده‌اند.

این استاد حوزه با ذکر این مطلب که تمدن مادی برای اینکه مردم را از خدا و پیامبر و امام(ع) دور کند این بساط را تدارک دیده است، بیان کرد: نکته جالب آن است که به رغم تلاش دستگاه کفر و موفقیت‌های مادی که به نوعی فتنه الهی هم هستند در نهایت دست حق و اسلام پیروز نهایی خواهد بود.

وی گفت: لهو و تجارت به نوعی فتنه هستند و خداوند نیز در ازدیاد آن به این گروه کمک می‌کند زیرا مردم باید در دستگاه الهی آزمایش شوند تا مشخص شود کسانی که به هوای دنیا در مسیر قارون‌ها قرار می‌گیرند و می‌گویند که جبهه اسلام ما را از زندگی دور کرده است با کسانی که در مسیر پیامبر و جبهه حق پایداری می کنند، مشخص شود.

وی اظهارکرد: خداوند متعال در قرآن بیان می‌کنند که قارون با همه سرمایه هایش به زیر زمین رفت تا ثابت شود که به رغم دارابودن از تمکن مالی در نهایت عاقبت، با متقین است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس