شانزدهمین همایش غدیر از دیدگاه اهل سنت برگزار شد

شانزدهمین همایش غدیر از دیدگاه اهل سنت برگزار شد‌رئیس مرکز آموزش زبان و معارف اسلامی جامعة المصطفی العالمیه گفت: شانزدهمین همایش غدیر از دیدگاه اهل سنت با هدف آشنایی طلاب جدید الورود با فرهنگ اصیل غدیر در اردبیل برگزار شد.

‌حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا کارگر در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا‌، با اشاره به برگزاری شانزدهمین همایش غدیر از دیدگاه اهل سنت عنوان کرد: این همایش از سوی مرکز آموزش زبان و معارف اسلامی جامعة المصطفی العالمیه هر ساله برگزار می‌شود و امسال شانزدهمین دوره آن در اردبیل برگزار شد.

رئیس مرکز آموزش زبان و معارف اسلامی جامعة المصطفی العالمیه افزود: این همایش 4 شهریورماه در اردبیل آغاز به کار کرد و آئین افتتاحیه با حضور جمعی از مسئولان اردبیل، با سخنرانی آیت الله اعرافی رئیس جامعة المصطفی العالمیه و مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور برگزار شد.

وی تصریح کرد: درسه روز پایانی این همایش، نشست‌های علمی و تخصصی با عنوان غدیر از دیدگاه اهل سنت برای طلاب با حضور اساتید برجسته برگزار شد و طلاب به صورت تخصصی در کارگروه‌ها پیرامون موضوعات نشست به بحث و گفت‌وگو پرداختند.

حجت الاسلام والمسلمین کارگر بیان کرد: مهم ترین هدف و رویکرد همایش، آشنایی طلاب جدید الورود با فرهنگ اصیل غدیر است و بر همین اساس در این دوره 400 تن از طلاب از 42 ملیت حضور داشتند.

رئیس مرکز آموزش زبان و معارف اسلامی جامعة المصطفی العالمیه خاطرنشان کرد: 220 تن از طلاب از مرکز آموزش زبان و معارف اسلامی، 44 تن از نمایندگی جامعة المصطفی از اصفهان، 44 نفر از تبریز و 88 نفر از موسسه آموزشی بنت الهدی در همایش حضور یافتند.

وی گفت: در آئین اختتامیه نیز که 8 شهریور برگزار شد، طلاب در حوزه علمیه اردبیل حضور یافتند و آیت الله عاملی امام جمعه اردبیل و آیت الله مرادی امام جمعه انوران به ایراد سخنرانی در خصوص غدیر پرداختند.

حجت الاسلام والمسلمین کارگر عنوان کرد: از دوسال گذشته تا کنون از علمای اهل سنت دعوت می شود تا دیدگاه‌های خود را در خصوص رویداد مهم غدیر بیان کنند تا در این همایش مورد بررسی قرار گیرد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس