ساخت تنها ۱۰ فیلم قرآنی در عمر انقلاب، فاجعه است

ساخت تنها ۱۰ فیلم قرآنی در عمر انقلاب، فاجعه استدبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور اظهار کرد: اینکه سالانه تعداد زیادی فیلم سینمایی و چندین فیلم کوتاه و مستند در ایران ساخته می شود ولی در عمر ۴۰ ساله انقلاب فقط ‌۱۰ فیلم قرآنی ساخته شده، یک فاجعه است و باید تدابیر ویژه ای در این خصوص اندیشید .

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام حمید محمدی در مراسم اختتامیه مرحله استانی پنجمین دوره جشنواره گل های محمدی و گل های فاطمی استان مرکزی گفت: باعث خوشحالی است که این جشنواره در روز مباهله در حال برگزاری است و هفته ای هم که در آن قرار داریم، متعلق به علی ابن ابیطالب(ع) است. اگر عید غدیر، عید اکبر است، روز مباهله، عید اعظم است .

وی افزود: حقیقت علوی همان حقیقت محمدی است. تمام حقایقی که در ذات پیامبر (ص) وجود دارد، در ذات علی(ع) هم وجود دارد. لذا برترین و عالی ترین کسی که می تواند وصی رسول خدا باشد، کسی است که نفس رسول الله را داشته باشد .

محمدی تصریح کرد: به نظر من جشنواره گل های محمدی و گل های فاطمی با ویژگی هایی که دارد، گوی سبقت را از بسیاری  مسابقات و جشنواره ها ربوده است. ما به واسطه جایگاهی که داریم تمام جشنواره ها و مسابقات را رصد می کنیم، انصاف حکم می کند که بگوییم این جشنواره ظرفیت های بزرگی دارد .

دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور گفت: این جشنواره از سه جهت حائز اهمیت است، یکی از حیث اجرا، یکی از حیث مخاطب و دیگری از نظر محتوا. این جشنواره از حیث اجرا یک ابتکار قرآنی مناسب است که توانسته همه مسئولین و دستگاه ها را همدل و هم‌جهت کند که از این نظر یک نمونه‌ موفق دینی محسوب می شود. دوم از حیث مخاطب است، قطعا مخاطب ۶ تا ۱۸ سال بهترین سن برای تأثیرگذاری قرآنی است .

محمدی اضافه کرد: ویژگی سوم این جشنواره، محتواست. حفظ، تلاوت و کارهای هنری یقینا مسیر برترین افراد است .

حجت الاسلام محمدی در بخشی از سخنانش گفت: این که این جشنواره توانسته مسیر هنرهای قرآنی را پیدا کند، یعنی مسیر خود را پیدا کرده است. جشنواره ها زمانی مورد تایید ما قرار می گیرند که بتوانند کمبودها را  جبران کنند که ما در زمینه هنرهای قرآنی کمبود داشتیم .

محمدی تکثیر الگوی این جشنواره را ضروری دانست و گفت: ما باید تلاش کنیم این فرهنگ و این الگو را به سایر استان ها بکشانیم و به  صورت منطقه ای برگزار شود. کیفیت و ارتقابخشی به محتوای آثار هم می تواند در راستای رشد و ارتقای این جشنواره مفید باشد .

وی در پایان استاندار مرکزی را خطاب قرار داد و خاطر نشان کرد: با بهره مندی از ظرفیت بودجه های فرهنگی استان و اختصاص ردیف بودجه ای مناسب و تامین زیرساختها می توان این جشنواره را به عنوان یک الگوی موفق در سطح منطقه ای و جهانی ارائه و اجرا کرد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس