بهرام نیا: رسالت قیام امام حسین (ع) وحدت بود

بهرام نیا: رسالت قیام امام حسین (ع) وحدت بودیک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، گفت: سخنرانان باید رسالت قیام امام حسین (ع) را که “وحدت ” است تبیین کنند چرا که همه ما یک راه را طی می‌کنیم و ولایت قانون اصلی ماست.

حسن بهرام نیا در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به این که سخنرانان در این ایام باید به چه نکاتی توجه داشته باشند، بیان‌ کرد: در ماه محرم سخنرانان باید به عبرت‌های واقعه عاشورا و بایدها و نبایدهای که از آموزه‌های آن برداشت می‌شود، اشاره کنند.  مقام معظم رهبری فرمودند: “در ایام محرم عبرت‌های عاشورا را مرور کنید تا مردم آگاه شوند.”

وی در ادامه‌ بیان‌ کرد: علت این که امام حسین (ع) حضرت مسلم بن عقیل را به کوفه فرستاد و روز اول 18 هزار نفر با او بیعت کردند، اما در نهایت مسلم را به شهادت رساندند،  از عبرت‌های تاریخ اسلام است.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی، بیان‌ کرد: سخنرانان باید به حریت و آزادگی امام حسین (ع) بپردازند. امام حسین (ع) به زیر بار ذلت نرفت و مرگ را به زندگی با ذلت ترجیح داد. تبیین این مساله برای جامعه امروز یک نیاز است.

وی خاطر نشان کرد: شمر صحرای کربلا از بین  رفته است و امروز مردم باید شمر و یزد زمانه را بشناسند.

بهرام نیا با اشاره به ضرورت تاکید سخنرانان بر اصل “وحدت” و پرهیز از تفرقه افکنی، بیان‌ کرد: ما اگر رسالت قیام امام حسین (ع) را ببینیم قطعا وحدت را یک امر ضروری تلقی خواهیم کرد، چرا که رسالت قیام امام حسین (ع) وحدت است.  همه ما باید یک راه را طی کنیم و ولایت را کانون اصلی در نظر بگیریم.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس