برگزاری تجمع لبیک یا حسین (ع) در ۳۱۴ امامزاده / اعلام عزای حضرت سیدالشهداء (ع) در شهرهای مختلف

برگزاری تجمع لبیک یا حسین (ع) در ۳۱۴ امامزاده / اعلام عزای حضرت سیدالشهداء (ع) در شهرهای مختلفمدیرکل فرهنگی سازمان اوقاف از برگزاری تجمع لبیک یا حسین (ع) در ۳۱۴ امامزاده همزمان با ورود کاروان سیدالشهدا (ع) به کربلا خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام سیدمحمدکاظم موسوی متقی درباره برگزاری تجمع لبیک یا حسین (ع) در امامزادگان و بقاع متبرکه سراسر کشور اظهار کرد: این برنامه روز دوم ماه محرم همزمان با ورود کاروان سیدالشهدا (ع) به کربلا در ۳۱۴ امامزاده و بقعه متبرکه در سراسر کشور برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تجمع لبیک یا حسین (ع) پیش از اذان مغرب و عشاء برگزار می‌شود، تصریح کرد: برای این برنامه معمولا یک امامزاده شاخص در هر شهرستان مشخص می‌شود و هیئتها در زمان مشخصی در آنجا حاضر شده و به عزاداری می‌پردازند.

مدیرکل فرهنگی سازمان اوقاف درباره هدف از برگزاری تجمع لبیک یا حسین (ع) گفت: هدف از برگزاری این تجمع اعلان عزای حضرت سیدالشهداء (ع) و نمایان شدن فضای عزاداری در شهرهای مختلف کشور است.

موسوی متقی خاطرنشان کرد: برخی شهرها و روستاها تا روز هفت یا هشت محرم فضای عزاداری به خود نمی‌گیرند و ما برای اینکه شهرهای مختلف فضای عزای امام حسین (ع) به خود بگیرند، تجمع لبیک یا حسین (ع) در امامزادگان را طراحی کرده‌ایم.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس