برنامه‌های بزرگداشت مقام امام سجاد(ع) در ایران و ۲۶ کشور جهان برگزار می‌شود

برنامه‌های بزرگداشت مقام امام سجاد(ع) در ایران و ۲۶ کشور جهان برگزار می‌شودمشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری سلسله برنامه‌های بزرگداشت مقام امام سجاد(ع) در سراسر کشور و۲۶ کشور جهان خبرداد و گفت: این برنامه‌ها در ۲۰هزار کانون فرهنگی هنری مساجد کشور نیز در حال برگزاری است.

به گزارش ایسنا، به نقل از ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، حجت‌الاسلام حبیب رضا ارزانی، ضمن تسلیت سالروز شهادت امام سجاد(ع)، در تشریح ویژه ‌برنامه‌های بزرگداشت مقام شامخ این امام همام، اظهار کرد: ۲۰ هزار کانون فرهنگی هنری مساجد از ۱۲ تا ۲۵ محرم ویژه برنامه‌هایی را در راستای ترویج سیره اجتماعی حضرت سجاد(ع) برگزار می‌کنند.

وی، ترویج و قرائت صلوات خاصه امام سجاد(ع) و همچنین ترویج نذر امام سجاد(ع) با هدف کمک به نیازمندان و برگزاری نشست‌های عمومی در سطح مساجد کشور پیرامون ادعیه ارزشمند صحیفه سجادیه را از شاخص‌ترین برنامه‌های کانون‌های مساجد ذکر کرد و افزود: ۲۰ استان کشور نیز مجری برنامه‌های ویژه و فاخر در راستای بزرگداشت مقام امام سجاد(ع) هستند.

ارزانی به معرفی استان‌های برگزار کننده برنامه‌های فاخر بزرگداشت مقام امام سجاد(ع) پرداخت و عنوان کرد: برگزاری۱۳ ویژه برنامه در ۱۳ شهرستان با عنوان «در محضر صحیفه سجادیه در خوزستان و پخش از شبکه استانی به همراه اختتامیه آن در ۲۴ محرم در شهر اهواز یکی از این برنامه‌ها است.

وی، برگزاری چهارمین سوگواره ملی شعر آئینی امام سجاد(ع) به میزبانی استان کهگیلوئیه و بویراحمد، سلسله نشست‌های سبک زندگی از منظر امام سجاد(ع) و همایش ملی سبک زندگی امام سجاد(ع) در استان خراسان شمالی را از دیگر برنامه‌های شاخص دبیرخانه‌های کانون‌های مساجد استان‌های کشور برشمرد.

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور افزود: برگزاری ۵۰۰ نشست و کارگاه آموزشی با محوریت صحیفه سجادیه در سراسر استان هرمزگان با بهره‌گیری از ۱۵مبلغ متخصص صحیفه از ۱۹لغایت ۲۵محرم، اجرای طرح «سبد مهر امام سجاد(علیه السلام) » باهدف تامین لوازم التحریر دانش‌آموزان یتیم استان هرمزگان و اجرای طرح «نهضت صحیفه خوانی» در حداقل ۱۰۰مسجد استان هرمزگان واهدای بیش از سه هزار جلد صحیفه سجادیه از دیگر برنامه‌ها است.

وی، از برگزاری هشتمین کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) با حضور اندیشمندان مسلمان و سایر ادیان به میزبانی هرمزگان در بندرعباس به عنوان مهمترین رخداد فرهنگی معنوی در راستای بزرگداشت مقام امام سجاد(ع) یاد کرد و گفت: این رخداد ۲۳ محرم همراه با تجلیل از خادمین صحیفه در داخل و خارج کشور در بندرعباس برگزار می‌شود.

ارزانی، تربیت ۵۰۰ مربی صحیفه سجادیه تا پایان اردیبهشت ماه، سالروز ولادت امام سجاد(ع) را یکی از برنامه‌های ستادعالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور اعلام کرد و افزود: برگزاری نشست با نمایندگان ادیان الهی طی هفته جاری پیرامون صحیفه سجادیه و بررسی جایگاه مناجات در ادیان الهی از دیگر برنامه‌های این ستاد است.

وی از توجه به شبکه مساجد امام سجاد(ع) در سطح کشور به عنوان یکی دیگر برنامه‌های راهبردی ستادعالی در راستای بزرگداشت مقام این امام همام نام برد و بیان کرد: قریب ۵۰۰ کانون فرهنگی هنری به نام و یا القاب امام سجاد(ع) در سطح کشور وجود دارد که به عنوان یک شبکه با همدیگر در ارتباط است.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه به تشریح فعالیت‌های بخش بین‌الملل ویژه برنامه‌های بزرگداشت مقام امام سجاد(ع) پرداخت و گفت: سلسله برنامه‌های بزرگداشت مقام امام سجاد(ع) در ۲۶کشور جهان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این برنامه‌ها با محوریت مجمع جهانی اهل بیت(ع) و همراهی و مشارکت جامعه‌المصطفی و سازمان فرهنگ و ارتباطات برگزار می‌شود، افزود: برخی از این برنامه‌های فاخر به صورت میزگردهای علمی در مراکز فرهنگی و دینی و دانشگاه‌ها برگزار خواهد شد.

ارزانی در بخش دیگری از سخنان خود در معرفی برنامه‌های اجرا شده در راستای بزرگداشت مقام امام سجاد(ع) یادآور شد: اعزام ۴۰۰ نفر از جوانان نخبه کانون‌های مساجد هرمزگان به دوره آموزشی «سفیران ولایت» که در قالب ۲۶ کارگاه آموزشی و پنج همایش در شهر مقدس قم برگزار شد، از شاخص‌ترین برنامه‌ها است.

وی، همایش بزرگ «سیدالعابدین(علیه السلام) » توسط دبیرخانه کانون‌های مساجد هرمزگان در قم به همراه تجلیل از خادمین صحیفه در عرصه بین‌الملل و همچنین تجلیل از خانواده‌های شهدای مدافع حرم غیر ایرانی و همایش سبک زندگی از منظر امام سجاد(ع) در خراسان شمالی را از دیگر برنامه‌های برگزار شده معرفی کرد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا / دین و زندگی

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس